Technologie

Sortowanie blogów według kategorii

Card image cap
Kilka porad dla początkujących dotyczących edycji zdjęć
Opublikowano 12 grudnia, 2022
Zanim usiądziesz do komputera i zaczniesz edytować zdjęcia, zapoznaj się z podstawowymi zasadami dotyczącymi obróbki – od nauki kadrowania po zrozumienie jak i kiedy retuszować. Dzięki temu wydobędziesz ze swoich fotek to, co najlepsze.
Card image cap
Nowy system licencjonowania w wersji iQ-VIEW 3.1.101 – aktualizacja krok po kroku
Opublikowano 26 października, 2022
Dostępna jest już nowa aktualizacja oprogramowania do diagnostyki obrazowej iQ-VIEW, można ją pobrać ze strony producenta. Dzięki nowo wdrożonemu systemowi licencjonowania iQ-LICENSE, unikniemy błędów związanych z licencjonowaniem, m.in. możliwe będzie przywrócenie losowo utraconych licencji.
Card image cap
Oprogramowanie OCR w języku polskim w skanerach Canon
Opublikowano 19 października, 2022
Od niedawna Canon dołączył do zestawu oprogramowania narzędziowego dodawanego do swoich skanerów dokumentowych aplikację OCR. Capture On Touch v. 5 oferowany jest w polskiej wersji językowej.
Card image cap
Do czego służy wzorzec barwny?
Opublikowano 8 sierpnia, 2022
Wzorzec barwny pomaga dostosować balans bieli i ekspozycję ujęć oraz zautomatyzować edycję, co jest przydatne przy wykonywaniu dużych ilości zdjęć, np. podczas sesji czy przy fotografii okolicznościowej.
Card image cap
Jak przyzwyczaić się do piórka tabletu?
Opublikowano 19 lipca, 2022
Jak przekonujemy was od dawna tablet, to o wiele bardziej ergonomiczne narzędzie niż tradycyjna myszka. Mogą się o tym przekonać osoby cierpiące na zespół cieśni nadgarstka. Jednak przejście z myszki na tablet nie jest sprawą prostą, wiele użytkowników ma problem z przyzwyczajeniem się do tego, że piszą czy rysują na tablecie, a obraz pojawia się na osobnym ekranie. Jednak tę przeszkodę można przezwyciężyć, pracując nad koordynacją wzrokowo-ruchową.
Card image cap
Monitoring IP – co to jest?
Opublikowano 5 maja, 2022
Monitoring IP jest świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Jedną z zalet rozwiązania jest możliwość wykorzystania istniejącej sieci. Sygnał video jest przekazywany przez tradycyjne okablowanie sieci Ethernet.  Wbudowany w monitor moduł lub konwerter wolnostojący transmituje sygnał bez potrzeby podpięcia do komputera, co znacznie upraszcza całą instalację.
Card image cap
Monitory multimodalne – obrazy kolorowe i monochromatyczne na jednym ekranie
Opublikowano 14 lutego, 2022
Diagnostyka obrazowa rozwija się bardzo dynamicznie. Na badania każdego pacjenta składa się często wiele obrazów pochodzących z różnych urządzeń. Z punktu widzenia diagnostyki, ważne jest, by wyświetlać je na monitorze spełniającym określone wymagania i w jak najwyższej możliwej jakości, co gwarantuje prawidłową diagnozę.
Card image cap
Ergonomiczny tablet Wacom czy myszka? – oto jest pytanie…
Opublikowano 24 stycznia, 2022
Tablety Wacom wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla artystów. Możesz używać ich do robienia notatek, edytowania dokumentów, rysowania schematów i wielu, wielu innych zastosowań. Co jest bardzo istotne - są dużo bardziej ergonomiczne niż tradycyjne myszki i stanowią świetną alternatywę dla osób cierpiących na zespół cieśni nadgarstka.
Card image cap
Datacolor ColorReader EZ – i wreszcie dowiesz się, jak wygląda kolor „śliwkowy”…
Opublikowano 19 stycznia, 2022
Kiedy rozmawiamy o kolorach często pojawiają się problemy wynikające z różnego sposobu postrzegania koloru czy ze stosowania różnej nomenklatury. Od lat, wskazując na problem z nazewnictwem posługujemy się przykładem koloru "śliwkowego" - bo jaki to jest kolor właściwie? Zielono - żółty jaki mają renklody czy mocno nasycony fiolet węgierek? Jak ColorReader EZ może ułatwić nam życie?
Card image cap
Zarządzanie kolorem – praktyczne aspekty
Opublikowano 22 grudnia, 2021
Jakiś czas temu, znajomy fotograf, przyjaciel marek EIZO i Wacom – Łukasz Bożycki przygotował dla nas prezentację o intrygującym tytule: „Chamski złoty”. Prezentacja mówi m.in. o tym, jak można się pomylić, opierając się na zdjęciach z internetu, w szczególności kupując różne towary w sklepach online. Mimo iż towar zawsze można zwrócić, rozczarowanie bywa bolesne. Dlatego twierdzimy, że wiedza z zakresu zarządzania kolorem jest wiedzą przydatną
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.