Technologie

Sortowanie blogów według kategorii

Card image cap
Wymagania w zakresie klasy urządzeń medycznych w odniesieniu do monitorów diagnostycznych w radiologii
Opublikowano 21 kwietnia, 2021
Jest wiele kontrowersji na temat wymagań odnośnie monitorów diagnostycznych stosowanych w radiologii. Autorzy artykułu wyjaśniają, dlaczego monitory diagnostyczne nieużywane w radiologii zabiegowej, tylko w diagnostyce obrazowej na stacji opisowej mogą należeć do do klasy I wyrobów medycznych i nie ma żadnych powodów, aby wymagać od nich posiadania klasy II.
Card image cap
Tablet graficzny – doskonałe narzędzie do nauki i zabawy
Opublikowano 13 kwietnia, 2021
W dobie wszechobecnej cyfryzacji i aktualnie pandemii nie uchronimy dzieci przed przesiadywaniem przy komputerze. Skoro tak być musi, należy ukierunkować zainteresowania dzieci w taki sposób, by bawiąc się – uczyły.
Card image cap
Monitor do zastosowań biurowych – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Opublikowano 12 lutego, 2021
Poniżej kilka przydatnych informacji, na jakie rzeczy i funkcje zwrócić uwagę dokonując wyboru monitora do szeroko pojętych zastosowań biurowych. Monitory do korporacji W środowiskach korporacyjnych głównymi używanymi aplikacjami są arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu, aplikacje bazodanowe i wszelkiego typu komunikatory. W zastosowaniach tych nie ma wymogu idealnego odwzorowania koloru czy krótkiego czasu reakcji matrycy. Przy wyborze […]
Card image cap
Zalety oświetlenia adaptacyjnego
Opublikowano 1 grudnia, 2020
W iOS 14 wprowadzono sporo nowości związanych z HomeKit. Jedną z nich jest oświetlenie adaptacyjne. EVE to pierwszy producent, który wprowadził w swoich produktach oświetleniowych aktualizację umożliwiającą korzystanie z tej funkcjonalności. Eve Light Strip dopasowuje teraz automatycznie temperaturę barwową do pory dnia. Dlaczego to takie ważne?
Card image cap
Komunikacja po IP – zalety takich rozwiązań w monitoringu
Opublikowano 24 listopada, 2020
Firma EIZO znana jest z rozwiązań wysoko specjalizowanych, bardzo przemyślanych i niezawodnych. W japońskiej fabryce zatrudnionych jest ponad 700 inżynierów, którzy opracowują autorskie rozwiązania, które wyróżniają je na tle konkurencji. Jedną z dynamicznie rozwijanych linii są urządzenia wykorzystujące do transmisji danych protokół IP.
Card image cap
Przewodnik po łączeniu szeregowym monitorów
Opublikowano 14 września, 2020
Połączenie szeregowe eliminuje konieczność wpinania do każdego monitora osobnego kabla wideo. Wystarczy podłączyć do komputera tylko jeden monitor, do którego podłączamy następny monitor, do którego podłączamy jeszcze kolejny itd. W ten sposób powstaje niejako „łańcuszek” monitorów (stąd angielska nazwa daisy chain). Dzięki temu przy podłączaniu wielu monitorów nie ogranicza nas liczba dostępnych terminali wyjściowych komputera.
Card image cap
Work-and-Flow – Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi
Opublikowano 2 lipca, 2020
Rosnąca liczba badań wykonywanych metodami cyfrowymi sprawia, że radiolodzy muszą przeglądać coraz więcej obrazów na ekranie zamiast na papierze. Monitory medyczne RadiForce znacznie upraszczają im pracę, oferując szereg funkcji i akcesoriów usprawniających odczyt badań, zmniejszających zmęczenie oczu i nie tylko.
Card image cap
6 wskazówek, jak przyzwyczaić się do tabletu piórkowego Wacom
Opublikowano 2 lipca, 2020
Choć tablet piórkowy pozwala rysować znacznie wygodniej i w sposób dużo bardziej zbliżony do ołówka na papierze, przestawienie się z pracy myszką na pracę piórkiem może onieśmielać. Poznaj 6 wskazówek, które pomogą Ci oswoić nowe narzędzie.
© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.