Ergonomiczny tablet Wacom czy myszka? – oto jest pytanie…

Opublikowano 24 stycznia 2022

Tablety Wacom wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla artystów. Możesz używać ich do robienia notatek, edytowania dokumentów, rysowania schematów i wielu, wielu innych zastosowań. Co jest bardzo istotne – są dużo bardziej ergonomiczne niż tradycyjne myszki i stanowią świetną alternatywę dla osób cierpiących na zespół cieśni nadgarstka.

Mogłoby się wydawać, że w świecie zdominowanym przez komputery nie da się uniknąć korzystania z myszki. Niestety to powszechnie używane narzędzie często przyczynia się do rozwoju schorzeń takich jak RSI (Repetitive Strain Injury – urazy spowodowane chronicznym przeciążaniem kończyn górnych) czy zespół cieśni nadgarstka.

Co ciekawe, myszka wcale nie jest jedyną opcją dla osób pracujących na komputerze. Świetną alternatywą będzie ekran lub tablet piórkowy obsługiwany piórkiem (tzw. stylusem). Jako pionier w dziedzinie technologii piórkowej, Wacom już od ponad 35 lat zajmuje pozycję lidera na rynku tabletów. Innowacyjne, cechujące się wysoką jakością wykonania tablety piórkowe oferowane przez Wacom doskonale nadają się do użytku w szkole, w biurze i w domu.

 

Nie masz pewności, czy warto przestawić się z myszki na tablet piórkowy? Oto kilka argumentów:

Tabletu Wacom używa się jak prawdziwego notesu.

Korzystając z tabletu Wacom, nie musisz już skanować swoich notatek ani konwertować ich do postaci tekstu za pomocą specjalnej aplikacji. Tablety piórkowe Wacom współpracują z popularnymi programami takimi jak Microsoft One Note i PowerPoint, zmieniając Twój komputer w cyfrowy notatnik. Pisz tak wygodnie i naturalnie, jak na papierze, dodając adnotacje, zaznaczając fragmenty tekstu i swobodnie edytując swoje notatki.

 

Piórka Wacom są ergonomiczne i łatwe w obsłudze.

Tablety Wacom mają cienką, idealnie płaską powierzchnię, która odzwierciedla ekran komputera. Do poruszania kursorem i pisania służy dołączone do tabletu piórko. Wszystkie piórka Wacom są lekkie i bezprzewodowe, dzięki czemu posługiwanie się nimi jest niezwykle proste i wygodne. Co więcej, nie korzystają z baterii ani akumulatora – dzięki temu nie trzeba ich ładować.

Z piórka Wacom korzysta się tak, jak ze zwykłego ołówka czy długopisu. Nie musisz więc wyginać przedramienia w niekomfortowej, nienaturalnej pozycji, którą wymusza mysz komputerowa.

 

Piórka Wacom są czułe na nacisk.

Dzięki zaawansowanej technologii piórko Wacom ma wysoką czułość na nacisk. Każde pociągnięcie, zarówno lekkie jak i mocniejsze, natychmiast zostaje przeniesione na ekran. To, co byłoby niezwykle trudne do osiągnięcia za pomocą myszki, z piórkiem jest intuicyjne i banalnie proste.

Tablety Wacom mają przyciski skrótów.

Przyciski skrótów umieszczone na tabletach i piórkach Wacom ułatwiają i przyspieszają pracę. Chcesz cofnąć wprowadzoną zmianę? Nie ma problemu: po prostu naciśnij przycisk z boku piórka. Do przycisków możesz przypisać funkcje takie jak kopiuj, wklej, shift, spacja i nie tylko. Dzięki temu nie musisz ciągle przełączać się między tabletem a klawiaturą.

Zobacz pełną gamę tabletów Wacom.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.