Blog

Witamy na naszym blogu. Znajdziesz tu ciekawe informacje i artykuły dotyczące oferowanych przez nas produktów: materiały szkoleniowe, recenzje, wskazówki.

Card image cap
Wymagania w zakresie klasy urządzeń medycznych w odniesieniu do monitorów diagnostycznych w radiologii
Opublikowano 21 kwietnia, 2021
Jest wiele kontrowersji na temat wymagań odnośnie monitorów diagnostycznych stosowanych w radiologii. Autorzy artykułu wyjaśniają, dlaczego monitory diagnostyczne nieużywane w radiologii zabiegowej, tylko w diagnostyce obrazowej na stacji opisowej mogą należeć do do klasy I wyrobów medycznych i nie ma żadnych powodów, aby wymagać od nich posiadania klasy II.
Card image cap
Tablet graficzny – doskonałe narzędzie do nauki i zabawy
Opublikowano 13 kwietnia, 2021
W dobie wszechobecnej cyfryzacji i aktualnie pandemii nie uchronimy dzieci przed przesiadywaniem przy komputerze. Skoro tak być musi, należy ukierunkować zainteresowania dzieci w taki sposób, by bawiąc się – uczyły.
Card image cap
Withings Health Mate – aplikacja, dzięki której zdrowy styl życia stanie się Twoim nawykiem
Opublikowano 10 kwietnia, 2021
Marka Withings jest znana z tak innowacyjnych produktów, jak ScanWatch, Sleep Analyzer czy BPM Core. Mało się jednak mówi o aplikacji Health Mate, dzięki której pojedyncze pomiary z poszczególnych urządzeń układają się w całość, dając nam pełny obraz stanu zdrowia. Niezależnie od tego czy Twoim celem jest utrata wagi, lepszy sen, obniżenie ciśnienia krwi czy […]
Card image cap
Światowy Dzień Snu – wysypiasz się czy tylko śpisz?
Opublikowano 19 marca, 2021
19 marca obchodzony jest Światowy Dzień Snu. To inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości znaczenia snu dla całego organizmu oraz ostrzeżenie przed konsekwencjami zaburzeń snu. Sen jest jednym z czynników mających kluczowe znaczenie dla stanu zdrowia.  Wpływa na samopoczucie, koncentrację, pracę serca, a nawet na masę ciała. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że to czy […]
Card image cap
Monitor do zastosowań biurowych – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Opublikowano 12 lutego, 2021
Poniżej kilka przydatnych informacji, na jakie rzeczy i funkcje zwrócić uwagę dokonując wyboru monitora do szeroko pojętych zastosowań biurowych. Monitory do korporacji W środowiskach korporacyjnych głównymi używanymi aplikacjami są arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu, aplikacje bazodanowe i wszelkiego typu komunikatory. W zastosowaniach tych nie ma wymogu idealnego odwzorowania koloru czy krótkiego czasu reakcji matrycy. Przy wyborze […]
Card image cap
Dlaczego warto ważyć się regularnie?
Opublikowano 8 stycznia, 2021
Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest zmiana stylu życia i, co za tym idzie, zmiana diety i utrata kilogramów. Odczuwasz niepokój przed wejściem na wagę? Czas stawić czoła liczbom pojawiającym się na wyświetlaczu wagi i wykorzystać je jako wskazówki pomocne w szybkim osiągnieciu celu. Często unikamy ważenia przez tygodnie, a nawet lata. Lęk przed poznaniem swojej […]
Card image cap
Zalety oświetlenia adaptacyjnego
Opublikowano 1 grudnia, 2020
W iOS 14 wprowadzono sporo nowości związanych z HomeKit. Jedną z nich jest oświetlenie adaptacyjne. EVE to pierwszy producent, który wprowadził w swoich produktach oświetleniowych aktualizację umożliwiającą korzystanie z tej funkcjonalności. Eve Light Strip dopasowuje teraz automatycznie temperaturę barwową do pory dnia. Dlaczego to takie ważne?
Card image cap
Komunikacja po IP – zalety takich rozwiązań w monitoringu
Opublikowano 24 listopada, 2020
Firma EIZO znana jest z rozwiązań wysoko specjalizowanych, bardzo przemyślanych i niezawodnych. W japońskiej fabryce zatrudnionych jest ponad 700 inżynierów, którzy opracowują autorskie rozwiązania, które wyróżniają je na tle konkurencji. Jedną z dynamicznie rozwijanych linii są urządzenia wykorzystujące do transmisji danych protokół IP.
Card image cap
Inteligentne ogrzewanie z Eve Thermo
Opublikowano 15 listopada, 2020
Temperatury za oknem nie pozostawiają złudzeń, sezon grzewczy możemy już uznać za otwarty. Ale czy to oznacza, że wszystkie kaloryfery w naszym domu powinny grzać z pełną mocą i narażać nas na dodatkowe koszty? Niekoniecznie. Termostat Eve Thermo to rozwiązanie, dzięki któremu w naszym domu będzie ciepło, zawsze, kiedy tego potrzebujemy.
Card image cap
Przewodnik po łączeniu szeregowym monitorów
Opublikowano 14 września, 2020
Połączenie szeregowe eliminuje konieczność wpinania do każdego monitora osobnego kabla wideo. Wystarczy podłączyć do komputera tylko jeden monitor, do którego podłączamy następny monitor, do którego podłączamy jeszcze kolejny itd. W ten sposób powstaje niejako „łańcuszek” monitorów (stąd angielska nazwa daisy chain). Dzięki temu przy podłączaniu wielu monitorów nie ogranicza nas liczba dostępnych terminali wyjściowych komputera.
© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.