Blog

Witamy na naszym blogu. Znajdziesz tu ciekawe informacje i artykuły dotyczące oferowanych przez nas produktów: materiały szkoleniowe, recenzje, wskazówki.

Card image cap
Kilka porad dla początkujących dotyczących edycji zdjęć
Opublikowano 12 grudnia, 2022
Zanim usiądziesz do komputera i zaczniesz edytować zdjęcia, zapoznaj się z podstawowymi zasadami dotyczącymi obróbki – od nauki kadrowania po zrozumienie jak i kiedy retuszować. Dzięki temu wydobędziesz ze swoich fotek to, co najlepsze.
Card image cap
Nowy system licencjonowania w wersji iQ-VIEW 3.1.101 – aktualizacja krok po kroku
Opublikowano 26 października, 2022
Dostępna jest już nowa aktualizacja oprogramowania do diagnostyki obrazowej iQ-VIEW, można ją pobrać ze strony producenta. Dzięki nowo wdrożonemu systemowi licencjonowania iQ-LICENSE, unikniemy błędów związanych z licencjonowaniem, m.in. możliwe będzie przywrócenie losowo utraconych licencji.
Card image cap
Oprogramowanie OCR w języku polskim w skanerach Canon
Opublikowano 19 października, 2022
Od niedawna Canon dołączył do zestawu oprogramowania narzędziowego dodawanego do swoich skanerów dokumentowych aplikację OCR. Capture On Touch v. 5 oferowany jest w polskiej wersji językowej.
Card image cap
Do czego służy wzorzec barwny?
Opublikowano 8 sierpnia, 2022
Wzorzec barwny pomaga dostosować balans bieli i ekspozycję ujęć oraz zautomatyzować edycję, co jest przydatne przy wykonywaniu dużych ilości zdjęć, np. podczas sesji czy przy fotografii okolicznościowej.
Card image cap
Jak przyzwyczaić się do piórka tabletu?
Opublikowano 19 lipca, 2022
Jak przekonujemy was od dawna tablet, to o wiele bardziej ergonomiczne narzędzie niż tradycyjna myszka. Mogą się o tym przekonać osoby cierpiące na zespół cieśni nadgarstka. Jednak przejście z myszki na tablet nie jest sprawą prostą, wiele użytkowników ma problem z przyzwyczajeniem się do tego, że piszą czy rysują na tablecie, a obraz pojawia się na osobnym ekranie. Jednak tę przeszkodę można przezwyciężyć, pracując nad koordynacją wzrokowo-ruchową.
Card image cap
Praca na komputerze w pozycji  siedzącej czy stojącej?
Opublikowano 10 czerwca, 2022
Podobno godzina siedzenia dziennie skraca życie o 22 minuty… Jeśli to rzeczywiście prawda, to lepiej nie myśleć o konsekwencjach, jakie powoduje siedzenie przed komputerem przez 8 i więcej godzin dziennie, a taka jest obecnie rzeczywistość… Co więcej badania pokazują, że aż 80% społeczeństwa powyżej osiemnastego roku życia odczuwa sporadycznie bóle kręgosłupa. Może warto się zastanowić jak zmienić swoją rutynę, aby zmniejszyć dolegliwości i przedłużyć swoje życie?  
Card image cap
Monitoring IP – co to jest?
Opublikowano 5 maja, 2022
Monitoring IP jest świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Jedną z zalet rozwiązania jest możliwość wykorzystania istniejącej sieci. Sygnał video jest przekazywany przez tradycyjne okablowanie sieci Ethernet.  Wbudowany w monitor moduł lub konwerter wolnostojący transmituje sygnał bez potrzeby podpięcia do komputera, co znacznie upraszcza całą instalację.
Card image cap
Bieganie – 5 podstawowych korzyści
Opublikowano 9 marca, 2022
Według badań, wśród Polaków, najpopularniejszą dyscypliną sportu jest właśnie bieganie. Tę dyscyplinę sportu uprawia 29% osób. Wśród biegających 7% deklaruje udział w zawodach masowych. Zazwyczaj uczestniczą w nich osoby w wieku 25-39 lat. Co ciekawe, biega już 14% osób po sześćdziesiątym roku życia. Czy rzeczywiście warto biegać?
Card image cap
Monitory multimodalne – obrazy kolorowe i monochromatyczne na jednym ekranie
Opublikowano 14 lutego, 2022
Diagnostyka obrazowa rozwija się bardzo dynamicznie. Na badania każdego pacjenta składa się często wiele obrazów pochodzących z różnych urządzeń. Z punktu widzenia diagnostyki, ważne jest, by wyświetlać je na monitorze spełniającym określone wymagania i w jak najwyższej możliwej jakości, co gwarantuje prawidłową diagnozę.
Card image cap
Ergonomiczny tablet Wacom czy myszka? – oto jest pytanie…
Opublikowano 24 stycznia, 2022
Tablety Wacom wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla artystów. Możesz używać ich do robienia notatek, edytowania dokumentów, rysowania schematów i wielu, wielu innych zastosowań. Co jest bardzo istotne - są dużo bardziej ergonomiczne niż tradycyjne myszki i stanowią świetną alternatywę dla osób cierpiących na zespół cieśni nadgarstka.
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.