Monitoring IP – co to jest?

Opublikowano 5 maja 2022

Monitoring IP jest świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Jedną z zalet rozwiązania jest możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury sieciowej. Sygnał video jest przekazywany przez tradycyjne okablowanie sieci Ethernet.  Wbudowany w monitor moduł lub konwerter wolnostojący transmituje sygnał bez potrzeby podpięcia do komputera, co znacznie upraszcza całą instalację:

Z tego samego powodu tego typu rozwiązanie może być wykorzystane w charakterze systemu awaryjnego – będzie działać nawet przy awarii serwera, wystarczy zapewnić podtrzymanie prądu.

W ofercie EIZO dostępne są monitory i konwertery przekazujące sygnał video poprzez konwencjonalną sieć Ethernet. Jednym z takich rozwiązań jest model DuraVision FDF2711W-IP. Korzystając z intuicyjnego w obsłudze interfejsu użytkownika, dla monitora FDF2711W-IP można skonfigurować aż 48 różnych kamer IP, w tym 4K. Rejestracja kamer odbywa się ręcznie lub automatycznie, a indywidualnymi ustawieniami można zarządzać z centralnej lokalizacji.

Co więcej, podłączenie kamer IP bezpośrednio do monitora IP umożliwia strumieniowanie sygnału wideo na żywo bez udziału zdecentralizowanego rozwiązania, takiego jak zapis w pamięci kamery lub archiwizacja w chmurze. To doskonałe wyjście w sytuacji, gdy obraz musi wyświetlać się w czasie rzeczywistym, ale nie ma możliwości przechowywania go lub jest to niemożliwe ze względów np. prawnych.

Zainteresowało cię rozwiązanie do monitoringu IP? Zobacz więcej informacji.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.