Medycyna

Sortowanie blogów według kategorii

Card image cap
Bieganie – 5 podstawowych korzyści
Opublikowano 9 marca, 2022
Według badań, wśród Polaków, najpopularniejszą dyscypliną sportu jest właśnie bieganie. Tę dyscyplinę sportu uprawia 29% osób. Wśród biegających 7% deklaruje udział w zawodach masowych. Zazwyczaj uczestniczą w nich osoby w wieku 25-39 lat. Co ciekawe, biega już 14% osób po sześćdziesiątym roku życia. Czy rzeczywiście warto biegać?
Card image cap
Monitory multimodalne – obrazy kolorowe i monochromatyczne na jednym ekranie
Opublikowano 14 lutego, 2022
Diagnostyka obrazowa rozwija się bardzo dynamicznie. Na badania każdego pacjenta składa się często wiele obrazów pochodzących z różnych urządzeń. Z punktu widzenia diagnostyki, ważne jest, by wyświetlać je na monitorze spełniającym określone wymagania i w jak najwyższej możliwej jakości, co gwarantuje prawidłową diagnozę.
Card image cap
Obudowy UAG do zastosowań w służbie zdrowia – łatwe w dezynfekcji, wstrząsoodporne
Opublikowano 27 grudnia, 2021
Tablety, smartfony i laptopy na dobre zagościły w placówkach ochrony zdrowia. Jak wszystkie sprzęty stosowane w środowiskach medycznych, narażone są na ciągły kontakt z agresywnymi środkami odkażającymi i gumowymi rękawiczkami. Aby je chronić, UAG oferuje wzmocnione obudowy odporne na dezynfekcję.
Card image cap
Wymagania w zakresie klasy urządzeń medycznych w odniesieniu do monitorów diagnostycznych w radiologii
Opublikowano 21 kwietnia, 2021
Jest wiele kontrowersji na temat wymagań odnośnie monitorów diagnostycznych stosowanych w radiologii. Autorzy artykułu wyjaśniają, dlaczego monitory diagnostyczne nieużywane w radiologii zabiegowej, tylko w diagnostyce obrazowej na stacji opisowej mogą należeć do do klasy I wyrobów medycznych i nie ma żadnych powodów, aby wymagać od nich posiadania klasy II.
Card image cap
Work-and-Flow – Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi
Opublikowano 2 lipca, 2020
Rosnąca liczba badań wykonywanych metodami cyfrowymi sprawia, że radiolodzy muszą przeglądać coraz więcej obrazów na ekranie zamiast na papierze. Monitory medyczne RadiForce znacznie upraszczają im pracę, oferując szereg funkcji i akcesoriów usprawniających odczyt badań, zmniejszających zmęczenie oczu i nie tylko.
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.