Ergonomia

Sortowanie blogów według kategorii

Card image cap
Przewodnik po łączeniu szeregowym monitorów
Opublikowano 14 września, 2020
Połączenie szeregowe eliminuje konieczność wpinania do każdego monitora osobnego kabla wideo. Wystarczy podłączyć do komputera tylko jeden monitor, do którego podłączamy następny monitor, do którego podłączamy jeszcze kolejny itd. W ten sposób powstaje niejako „łańcuszek” monitorów (stąd angielska nazwa daisy chain). Dzięki temu przy podłączaniu wielu monitorów nie ogranicza nas liczba dostępnych terminali wyjściowych komputera.
Card image cap
5 wskazówek jak pracować i uczyć się w domu
Opublikowano 2 lipca, 2020
Nieważne czy uczysz się czy pracujesz zdalnie, mamy dla ciebie kilka wartościowych wskazówek, które pomogą ci się dostosować do nowej sytuacji.
Card image cap
6 wskazówek, jak przyzwyczaić się do tabletu piórkowego Wacom
Opublikowano 2 lipca, 2020
Choć tablet piórkowy pozwala rysować znacznie wygodniej i w sposób dużo bardziej zbliżony do ołówka na papierze, przestawienie się z pracy myszką na pracę piórkiem może onieśmielać. Poznaj 6 wskazówek, które pomogą Ci oswoić nowe narzędzie.
Card image cap
Organizacja domowego biura, czyli jak zwiększyć wydajność pracy zdalnej z laptopem i monitorem
Opublikowano 22 czerwca, 2020
Home office, praca zdalna, telepraca – jak by jej nie nazywać, idea pracy z domu na dobre zagościła w nowoczesnych firmach. Niektórzy twierdzą, że takie rozwiązanie zwiększyło ich wydajność, inni – że wręcz przeciwnie. W rzeczywistości przyczyną spadku produktywności może być korzystanie z małego ekranu laptopa. Wystarczy dodać do niego zewnętrzny monitor, by praca w domu stała się o wiele wygodniejsza, a co za tym idzie bardziej efektywna.
© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.