Ergonomia

Sortowanie blogów według kategorii

Card image cap
Jak przyzwyczaić się do piórka tabletu?
Opublikowano 19 lipca, 2022
Jak przekonujemy was od dawna tablet, to o wiele bardziej ergonomiczne narzędzie niż tradycyjna myszka. Mogą się o tym przekonać osoby cierpiące na zespół cieśni nadgarstka. Jednak przejście z myszki na tablet nie jest sprawą prostą, wiele użytkowników ma problem z przyzwyczajeniem się do tego, że piszą czy rysują na tablecie, a obraz pojawia się na osobnym ekranie. Jednak tę przeszkodę można przezwyciężyć, pracując nad koordynacją wzrokowo-ruchową.
Card image cap
Praca na komputerze w pozycji  siedzącej czy stojącej?
Opublikowano 10 czerwca, 2022
Podobno godzina siedzenia dziennie skraca życie o 22 minuty… Jeśli to rzeczywiście prawda, to lepiej nie myśleć o konsekwencjach, jakie powoduje siedzenie przed komputerem przez 8 i więcej godzin dziennie, a taka jest obecnie rzeczywistość… Co więcej badania pokazują, że aż 80% społeczeństwa powyżej osiemnastego roku życia odczuwa sporadycznie bóle kręgosłupa. Może warto się zastanowić jak zmienić swoją rutynę, aby zmniejszyć dolegliwości i przedłużyć swoje życie?  
Card image cap
Ergonomiczny tablet Wacom czy myszka? – oto jest pytanie…
Opublikowano 24 stycznia, 2022
Tablety Wacom wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla artystów. Możesz używać ich do robienia notatek, edytowania dokumentów, rysowania schematów i wielu, wielu innych zastosowań. Co jest bardzo istotne - są dużo bardziej ergonomiczne niż tradycyjne myszki i stanowią świetną alternatywę dla osób cierpiących na zespół cieśni nadgarstka.
Card image cap
Przewodnik po łączeniu szeregowym monitorów
Opublikowano 14 września, 2020
Połączenie szeregowe eliminuje konieczność wpinania do każdego monitora osobnego kabla wideo. Wystarczy podłączyć do komputera tylko jeden monitor, do którego podłączamy następny monitor, do którego podłączamy jeszcze kolejny itd. W ten sposób powstaje niejako „łańcuszek” monitorów (stąd angielska nazwa daisy chain). Dzięki temu przy podłączaniu wielu monitorów nie ogranicza nas liczba dostępnych terminali wyjściowych komputera.
Card image cap
5 wskazówek jak pracować i uczyć się w domu
Opublikowano 2 lipca, 2020
Nieważne czy uczysz się czy pracujesz zdalnie, mamy dla ciebie kilka wartościowych wskazówek, które pomogą ci się dostosować do nowej sytuacji.
Card image cap
6 wskazówek, jak przyzwyczaić się do tabletu piórkowego Wacom
Opublikowano 2 lipca, 2020
Choć tablet piórkowy pozwala rysować znacznie wygodniej i w sposób dużo bardziej zbliżony do ołówka na papierze, przestawienie się z pracy myszką na pracę piórkiem może onieśmielać. Poznaj 6 wskazówek, które pomogą Ci oswoić nowe narzędzie.
Card image cap
Organizacja domowego biura, czyli jak zwiększyć wydajność pracy zdalnej z laptopem i monitorem
Opublikowano 22 czerwca, 2020
Home office, praca zdalna, telepraca – jak by jej nie nazywać, idea pracy z domu na dobre zagościła w nowoczesnych firmach. Niektórzy twierdzą, że takie rozwiązanie zwiększyło ich wydajność, inni – że wręcz przeciwnie. W rzeczywistości przyczyną spadku produktywności może być korzystanie z małego ekranu laptopa. Wystarczy dodać do niego zewnętrzny monitor, by praca w domu stała się o wiele wygodniejsza, a co za tym idzie bardziej efektywna.
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.