5 wskazówek jak pracować i uczyć się w domu

Opublikowano 2 lipca 2020

1. Stwórz dedykowane miejsce do pracy lub nauki

Zmień kuchnię w klasę szkolną lub kącik w sypialni w biuro domowe. Wypracuj nawyk “udawania się” do pracy rano I “podrzucania” dzieci „do szkoły”. Kompletne ubranie pomoże ci wczuć się w sytuację.

2. Stwórz harmonogram dnia

Ustal stałe godziny nauki. Możesz pobrać z sieci dźwięk dzwonka, który będzie rozbrzmiewał na początku i na końcu każdej lekcji. Działaj w zwykłych godzinach pracy i oddziel ją od reszty dnia. Zaplanuj przerwy na kawę i lunch i dostosuj się do nich. Unikaj nadmiaru pracy.

3. Zorganizuj się

Przygotuj listę zadań, określ terminy ich wykonana i kontroluj postęp prac. Dzięki temu pozostaniesz skupiony i zmotywowany. Stwórz zasady działania w porozumieniu ze współpracownikami, a także domownikami (przynajmniej spróbuj).

4. Razem jesteśmy silniejsi

Może siedzimy samotnie w domu, ale jesteśmy wszyscy w takiej samej sytuacji. Aby polepszyć komunikację zaplanuj regularne wirtualne spotkania ze swoim zespołem czy klientami. „Spotykaj się” wirtualnie i czatuj z kolegami w czasie przerw, tak jak byś to robił w pracy czy szkole. Spytaj, czy czegoś nie potrzebują. Rozmowy telefoniczne i czaty zamień na video konferencje, tak byście mogli się nawzajem widzieć.

5. Ruszaj się nie pozostawaj bierny

Jeśli nie podlegasz kwarantannie, wychodź regularnie na dwór. Idź na spacer, odetchnąć świeżym powietrzem lub poćwiczyć. Jeśli wyjście z domu nie jest możliwe, pamiętaj by rozciągać się i regularnie zmieniać pozycję.
Aby zachować trzeźwy umysł, znajdź czas na nowe pomysły lub stworzenie czegoś nowego. Poszukuj. Wiele ciekawych wydarzeń przeniosło się do online’u. Na przykład muzea oferują wirtualne zwiedzanie swoich kolekcji, to świetne źródło inspiracji.

Wacom dla edukacji

Nasz zespół współpracuje z wieloma szkołami i uczelniami wyższymi, dzięki temu klasy i sale wykładowe dysponują technologią cyfrową. Dzięki współpracy z innymi partnerami wypracowano rozwiązania do zdalnego nauczania i pracy grupowej w wirtualnych klasach. W kilku regionach najbardziej dotkniętych przez Covid-19, uczniowie i ich rodzice doświadczają obecnie, jak bardzo intuicyjne jest korzystanie z tabletów Wacom i jak łatwe jest przejście do domowego nauczania i e-learning.

Potrzebujesz wytchnienia?

Skupienie jest ważne, ale co jakiś czas zrób sobie przerwę. I tak sytuacja jest ciężka. Więc pamiętaj: jesteśmy w tym razem. Jeśli czujesz, że ściany domu cię zaczynają przytłaczać, mamy coś dla ciebie. Zobacz poniższe przykłady, niech będą chwilą wytchnienia, inspiracji lub śmiechu.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.