Obudowy UAG do zastosowań w służbie zdrowia – łatwe w dezynfekcji, wstrząsoodporne

Opublikowano 27 grudnia 2021

Tablety, smartfony i laptopy na dobre zagościły w placówkach ochrony zdrowia. Jak wszystkie sprzęty stosowane w środowiskach medycznych, narażone są na ciągły kontakt z agresywnymi środkami odkażającymi i gumowymi rękawiczkami. Aby je chronić, UAG oferuje wzmocnione obudowy odporne na dezynfekcję.

Widok lekarza robiącego obchód z tabletem czy telefonem w ręku przestaje dziwić. Urządzenia mobilne używane w szpitalach są jednak wylęgarnią drobnoustrojów, a przenoszone na nich bakterie i wirusy stanowią zagrożenie zarówno dla pacjentów, jak i personelu. Ich dezynfekcja jest więc absolutną koniecznością. Z drugiej strony tablet czy smartfon regularnie traktowany mocnymi środkami dezynfekującymi szybciej ulegnie zniszczeniu.

Aby wyeliminować ten problem, UAG oferuje wzmocnione obudowy przystosowane do częstej dezynfekcji. Produkty z serii Plasma, Plyo i Scout zostały poddane wielogodzinnym testom, które wykazały, że codziennie stosowanie środków czyszczących i dezynfekujących nie narusza struktury obudowy.

168 godzin testów

Obudowy UAG przeszły 168-godzinne testy pod kątem odporności na najróżniejsze środki czyszczące i dezynfekujące, m.in. PDI Sani-Cloth AF3, PDI Sani-Cloth AF3 z wybielaczem, 70-procentowy roztwór alkoholu izopropylowego i wodę utlenioną (0,5%). Szpitale zazwyczaj używają tych środków w formie rozcieńczonej lub w małych ilościach, dlatego aby imitować wielokrotny kontakt z powierzchnią obudowy, podczas testów całkowicie zanurzano próbkę materiału w badanej substancji. Dokładnie zbadano również, czy masa obudowy zmieniła się przed i po wystawieniu jej na działanie środków dezynfekujących.

Ochrona w parze z funkcjonalnością

Obudowy UAG odporne na dezynfekcję dostępne są dla wielu popularnych urządzeń producentów takich jak Huawei, Samsung, Apple i Dell. Wszystkie zapewniają skuteczną ochronę, a jednocześnie nie zwiększają wagi urządzenia dzięki lekkiej, kompozytowej konstrukcji. Ponadto niektóre modele mają dodatkowe elementy poprawiające komfort użytkowania, takie jak pasek umożliwiający wygodne trzymanie tabletu w dłoni czy rozkładana podstawka pozwalająca ustawić go na blacie.

Obudowy UAG nie tylko nadają się do regularnej dezynfekcji, ale też spełniają wymogi wojskowego standardu MIL STD 810G 516.6, zapewniając ochronę urządzeń przed wstrząsami.

Więcej informacji

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.