ALSTOR na Targach MSPO w Kielcach

Opublikowano 24 sierpnia 2022

Podczas XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego na stoisku Alstor zaprezentuje szereg rozwiązań dedykowanych do zastosowań militarnych bądź wymagających dedykowanych funkcji do zadań specjalnych.

Monitory i specjalistyczne karty EIZO Rugged

Zaprezentujemy m.in. rozwiązania EIZO Ruggedwzmocnione monitory stworzone z myślą o wymagających zastosowaniach, takich jak okrętowe systemy wyświetlania obrazu, śledzenie celu, ośrodki kontroli naziemnej czy ISR. Monitory Talon można w pełni personalizować. Oferowane są modele z różnymi przekątnymi, rozdzielczościami, interfejsami, powłokami, w wersji wodoszczelnej, ze zwiększoną jasnością czy podgrzewaniem. Są zgodne ze standardami MIL-STD-810 i MIL-STD-461 i produkowane w Stanach Zjednoczonych.

monitor Talon RGD2101W

Dopełnieniem tej części oferty są specjalistyczne karty graficzne VPX, XMC i GPGPU do zaawansowanych zastosowań (analiza i poprawa obrazu, składanie obrazu 360°) oraz aplikacji o znaczeniu krytycznym – również produkowane przez EIZO Rugged.

Ultraczułe kamery

Dodatkowo pokażemy na żywo kamery o wysokiej czułości EIZO Carina, które mogą rejestrować obraz w kolorze przy bardzo niskim oświetleniu (od 0,003 lx). Mają funkcje poprawy widoczności zamglonych obrazów HDR – przechwytują i łączą obrazy o różnej ekspozycji, aby zwiększyć rozpiętość tonalną. Dostępne są modele bez optyki oraz z wbudowanym zoomem optyczym 35x, który  obejmuje zakres ogniskowych od 6,5 do 230 mm. Łącząc zoom optyczny 35x z zoomem cyfrowym 10x, można osiągnąć maksymalne przybliżenie 350x.

Część ekspozycji dedykowana będzie rozwiązaniom z linii EIZO DuraVision. Będą to m.in. monitory z dekoderem sygnału IP oraz wolnostojące urządzenia dekodujące pozwalające na transmisję sygnału z kamer poprzez sieć Ethernet bez podłączenia sygnału. Dekoder łączy się bezpośrednio ze switchem obsługującym kamery IP i istnieje możliwość podłączenia aż 64 kamer IP. Urządzenie posiada 2 wyjścia HDMI obsługujące rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160) na maksymalnie dwóch monitorach naraz. Możliwe jest dekodowanie i kompresja sygnału H.265*, H.264 i MJPEG – przy wysokim współczynniku fps.

Monitor o niskiej emisji EMI

Ciekawostką z oferty EIZO będzie monitor o niskiej emisji fal elektromagnetycznych. Jego cechą szczególną jest ekranowanie, dzięki czemu z zewnątrz nie da się elektronicznie odczytać wyświetlanych na nim treści (zaprojektowane jest specjalnie z myślą o wrażliwych obszarach w branży monitoringu i bezpieczeństwa). Powierzchnia szklana ekranu pokryta jest tlenkiem indowo-cynowym, a obudowa wykonana w całości ze stali nierdzewnej. Monitor ma wbudowaną kamerę do celów komunikacyjnych.

Na stoisku będzie też można obejrzeć szeroką gamę monitorów do zastosowań biurowych z linii EIZO FlexScan oraz graficznych EIZO ColorEdge.

monitor ColorEdge CG319X

Uchwyty i ramiona Ergotron

Podczas targów MSPO monitory eksponowane będą na ergonomicznych ramionach i uchwytach Ergotron. To marka amerykańska z 30-letnią tradycją. Producent specjalizuje się projektowaniu i produkcji ergonomicznych uchwytów i ramion do monitorów i komputerów oraz innych rozwiązań, które mają usprawnić pracę i zwiększyć jej komfort, takich jak podstawki do pracy naprzemiennej – stojącej i siedzącej czy wózki medyczne. Na Targach MSPO pokażemy nowość z oferty Ergotron CareFit Combo to modułowe rozwiązanie umożliwiające mocowanie na ścianie kompaktowych stacji roboczych. CareFit Combo w podstawowej wersji to blat mocowany do ściany wraz ramieniem o szerokiej regulacji położenia do podwieszenia monitora czy komputera all-in-one. Zestaw można spersonalizować, dołączając szufladę na klawiaturę i myszkę, koszyk na komputer czy uchwyty na dodatkowe akcesoria (np. drukarkę etykiet, skaner).

Tablety do podpisu biometrycznego

Część ekspozycji na targach MSPO stanowić będą tablety Wacom umożliwiające bezpieczne składanie podpisu elektronicznego czy wypełnianie formularzy bezpośrednio na ekranie, w myśl ekologicznej idei przenoszenia dokumentacji wprost do obiegu elektronicznego. Tablety dzięki wykrywaniu poziomu nacisku, a nawet odchylenia piórka pozwalają na złożenie odręcznego e-podpisu z zaszytymi danymi biometrycznymi – co stanowi gwarancję najwyższego poziomu bezpieczeństwa i jest zgodne z obecnymi normami prawnymi, bowiem podpis szyfrowany jest zaawansowanymi logarytmami AES 256 / RSA 2048.

Bezpieczny pendrive dzięki rozwiązaniom Rimage

Rimage jest liderem produkcji systemów do duplikacji nośników pamięci. W ubiegłym roku zaprezentował kilka rozwiązań bazujących na pamięciach pendrive. Pomimo iż wykorzystanie pendrive jest powszechną metodą udostępniania danych, stanowi on zagrożenie dla komputerów, ponieważ ma możliwość przenoszenia wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu jest Rimage RX400 MedX – szybki i bezpieczny system do nagrywania nośników USB. Nośniki mogą być odczytywane na dowolnym komputerze, ale zapisywane tylko na dedykowanym urządzeniu, które zaprezentujemy na stoisku Alstor.

Zapraszamy na nasze stoisko w hali B, nr 29.

 

Inne wydarzenia i informacje

Kontakt ze specjalistą

Karolina Trojanowska

Marketing Manager

Obrazowanie specjalistyczne, Medycyna

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.