Rimage przedstawia RX400 MedX – szybki i bezpieczny system do nagrywania medycznych nośników USB

Opublikowano 5 kwietnia 2022

System RX400 MedX powstał we współpracy z dostawcami rozwiązań do wymiany i archiwizowania danych elektronicznych. To kompaktowe, wydajne urządzenie, które pozwala błyskawicznie nagrywać badania w pełnej rozdzielczości na nośniki USB.

Ponad 20 lat temu firma Rimage, jako pionier w dziedzinie dystrybucji danych pacjentów, wyznaczyła nowy standard w branży dzięki swoim nagrywarkom płyt CD. Z tego rozwiązania do dziś korzystają tysiące szpitali na całym świecie. Ataki hakerskie i inne zagrożenia czyhające w Internecie sprawiają, że wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na nośniki fizyczne, do których nie da się włamać. Rimage wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując klientom nowy system RX400 MedX.

RX400 MedX jest naturalnym następcą nagrywarek płyt CD, umożliwiającym szybkie, wygodne i bezpieczne zapisywanie badań pacjentów na nośnikach USB. W przeciwieństwie do płyty CD, nośnik USB można odtworzyć na komputerze niewyposażonym w napęd CD-ROM. Oferuje on również wyższą prędkość zapisu i większą pojemność, dzięki czemu można nagrać na nim wiele badań jednocześnie.

RX400 MedX wyposażono we wbudowany komputer, 4 przednie porty USB, drukarkę etykiet oraz ekran dotykowy. W razie potrzeby można też dodać wewnętrzny napęd DVD-ROM umożliwiający importowanie danych z płyt CD lub DVD do systemu PACS. Urządzenie bez problemu można zintegrować z istniejącym przepływem danych, tak jak drukarkę DICOM.

Badania wybiera się z listy wyświetlanej na dotykowym ekranie o przekątnej 10,1”. Wystarczy dotknąć nazwisko pacjenta, a urządzenie natychmiast rozpocznie nagrywanie danych na jeden z czterech pustych nośników. Dzięki wysokiej prędkości USB cały proces zajmuje zaledwie kilka sekund. Następnie system automatycznie dodaje ochronę przed zapisem, aby zapewnić bezpieczeństwo nośnika i zapobiec zainfekowaniu go przez wirusy. Wbudowana drukarka tworzy spersonalizowaną etykietę z danymi pacjenta bezpośrednio po odłączeniu gotowego nośnika.

Pierwsze egzemplarze RX400 MedX pojawią się w sprzedaży już w kwietniu tego roku. Pełna dostępność przewidziana jest na lato 2022.

Więcej informacji o produktach Rimage

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.