EIZO rozpoczyna produkcję kamer do monitoringu

Opublikowano 28 lutego 2022

EIZO otwiera własną linię produkcyjną wysokoczułych kamer wideo przeznaczonych do monitoringu środowiskowego

Firma EIZO ogłosiła otwarcie nowej linii produkcyjnej dla kamer o wysokiej czułości, przeznaczonych do monitoringu środowiskowego. Portfolio japońskiego producenta wzbogaciło się tym samym o dwie kamery wideo: SSZ-9700 i SSC-9700.

Konsekwentnie rozwijając ofertę skierowaną do sektorów specjalistycznych, takich jak ochrona zdrowia czy nadzór wizyjny, w marcu 2018 roku EIZO przejęło firmę Carina System Co., Ltd. Założona w 2008 roku Carina System projektuje sprzętowo-programowe rozwiązania do przechwytywania, przesyłania, edytowania i analizowania materiałów wideo. Know-how obu firm stał się podstawą do stworzenia ośrodków badań i rozwoju, linii produkcyjnej oraz procesów kontroli jakości dla kamer wideo o wysokiej czułości. Podobnie jak w przypadku pozostałych linii produkcyjnych EIZO, projektowanie i produkcja kamer odbywa się wewnętrznie, aby zapewnić najwyższą jakość.

SSZ-9700 i SSC-9700 to kamery cechujące się wyjątkowo wysoką czułością, wyposażone w matrycę CMOS 2,12  MP 1/1,8”. Potrafią rejestrować wyraźne, kolorowe obrazy przy oświetleniu o natężeniu zaledwie 0,004 lx (SSZ-9700) lub 0,003 lx (SSC-9700). Dzięki temu w słabych warunkach oświetleniowych i pogodowych radzą sobie dużo lepiej niż standardowa kamera wideo. Świetnie sprawdzą się do zastosowań wymagających dobrej widoczności obrazu, takich jak nadzorowanie portów rzecznych, praca policyjna czy monitorowanie klęsk żywiołowych.

Model SSZ-9700 ma wbudowany zoom optyczny 35x obejmujący zakres ogniskowych od 6,5 do 230 mm. Łącząc zoom optyczny 35x z zoomem cyfrowym 10x, można osiągnąć maksymalne przybliżenie 350x. Pozwala to dostrzec miejsca i obiekty znajdujące się w dużej odległości, zapewniając operatorom lepszy ogląd sytuacji. Model SSC-9700 składa się natomiast z samego korpusu, aby klient mógł samodzielnie dobrać obiektyw najlepiej dopasowany do jego potrzeb.

Wprowadzając do portfolio nowe kamery, EIZO umacnia swoją pozycję dostawcy oferującego rozwiązania dla całego „łańcucha obrazowania” – od przechwytywania i nagrywania po przesyłanie i wyświetlanie obrazów. Oba modele doskonale współpracują z innymi produktami znajdującymi się w ofercie EIZO, takimi jak monitory czy dekodery IP.

Inne cechy

  • Funkcja Defog poprawiająca widoczność zamglonych obrazów
  • Funkcja HDR przechwytująca i łącząca obrazy o różnej ekspozycji, aby zwiększyć rozpiętość tonalną
  • Złącza wideo 3G-SDI i HDMI (SSZ-9700) lub Composite BNC (SSC-9700)
  • Rozwój i produkcja realizowane całkowicie w zakładach EIZO, aby zapewnić maksymalną niezawodność
  • 2-letnia gwarancja producenta uwzględniająca całodobową pracę

Informacje o produktach

Dostępność

Sprzedaż kamer SSZ-9700 i SSC-9700 rozpocznie się w kwietniu 2022 roku. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktów w różnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

EIZO rozpoczyna produkcję kamer do monitoringu

Inne wydarzenia i informacje

Kontakt ze specjalistą

Krzysztof Majek

Dyrektor Działu Rozwiązań Przemysłowych: ATC, Security& Surveillance, Military, Document Scanners

Obrazowanie specjalistyczne

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.