Zalety oświetlenia adaptacyjnego

Opublikowano 1 grudnia 2020

W iOS 14 wprowadzono sporo nowości związanych z HomeKit. Jedną z nich jest oświetlenie adaptacyjne. EVE to pierwszy producent, który wprowadził w swoich produktach oświetleniowych aktualizację umożliwiającą korzystanie z tej funkcjonalności. Eve Light Strip dopasowuje teraz automatycznie temperaturę barwową do pory dnia. Dlaczego to takie ważne?

Światło wpływa na nasze samopoczucie, nastrój, koncentrację oraz zdrowie. Odpowiednie oświetlenie może zwiększyć efektywność pracy, ułatwić wstawanie rano, zasypianie wieczorem, a także wykonywanie zwykłych, codziennych czynności. Ciepłe światło pomoże Ci się obudzić, zimne w ciągu dnia wspomoże koncentrację, a wieczorem uspokajające kolory bez światła niebieskiego ułatwią zasypianie. Zmaksymalizuj swój komfort i produktywność – za każdym razem, gdy włączysz światło, delikatnie dostosuje się ono do pory dnia, wraz z przesuwającym się po niebie słońcem.

Dowiedz się jak Eve Light Strip z oświetleniem adaptacyjnym sprawdzi się w poszczególnych pomieszczeniach w Twoim domu?

Oświetlenie adaptacyjne domowego biura

Odpowiednie oświetlenie w tym pomieszczeniu ochroni Cię przed zmęczeniem oczu i bólem głowy, wzmocni Twoją koncentrację, a w rezultacie zwiększy efektywność pracy. Wszystko, co musisz zrobić, to przymocować Eve Light Strip do półki lub szafki nad biurkiem. Dzięki dedykowanym ciepłym i zimnym białym diodom LED Eve Light Strip wypełni Twoje domowe biuro naturalnym, bezcieniowym światłem.

Oświetlenie adaptacyjne salonu

Niezależnie od pory dnia, salon jest doskonałym miejscem do spędzania czasu. Kiedy włączasz oświetlenie w ciągu dnia, chcesz, aby wzmocniło światło słoneczne, a kiedy nadchodzi wieczór i czas na odpoczynek, warto ocieplić temperaturę barwową i poczuć relaksującą atmosferę.

Oświetlenie adaptacyjne salonu

Adaptacyjne oświetlenie korytarza

Oświetlenie adaptacyjne doskonale sprawdza się w tych obszarach domu, w których jest mało światła dziennego lub nie ma go wcale. Tak właśnie jest często w korytarzu lub przedpokoju. Dzięki tej funkcjonalności w nocy nie oślepi Cię zbyt jaskrawe światło, a w ciągu dnia nie potkniesz się w słabo oświetlonym korytarzu. Połączenie Eve Light Strip z czujnikiem ruchu Eve Motion lub tym wbudowanym w Eve Cam sprawi, że po wykryciu ruchu, oświetlenie włączy się tylko na określony czas.

Włączanie funkcji Adaptive Lighting w aplikacji Eve jest bardzo proste – wystarczy kliknąć odpowiednią ikonkę.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.