Seria Cintiq

Opublikowano 25 czerwca 2018

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą Wacom, skontaktuj się z nami pisząc maila na adres: m.brzezinska@alstor.com.pl

Rodzina tabletów piórkowych z wbudowanym, graficznym wyświetlaczem. Mogą zastąpić tradycyjny monitor, a w przypadku niektórych modeli istnieje możliwość rozbudowy o moduł z jednostką centralną (komputer) –To doskonałe rozwiązanie dla projektantów, grafików, animatorów, inżynierów. Fotografowie raczej nie wykorzystają pełni możliwości tego urządzenia, dlatego polecamy go osobom, dla których retusz zdjęć jest tylko jedną z dziedzin zainteresowań, a głównie skupiają się na kreacji graficznej.

Idealny do wszelkich prac kreatywnych
Wacom Cintiq Pro 24 to profesjonalny ekran piórkowy, który zapewnia wygodną pracę w programach do obróbki foto i wideo, aplikacjach graficznych 2D, 3D oraz inżynierskich. Pozwala szybko i sprawnie, bezpośrednio na ekranie przeglądać, zaznaczać, edytować, przycinać i montować materiały, tak aby otrzymać idealny efekt końcowy.
Dzięki tabletowi praca jest szybsza i wygodniejsza, piórko jest bardziej precyzyjne i ergonomiczne niż tradycyjna myszka, co jest odczuwalne po wielu godzinach spędzonych przy komputerze.

Szerokogamutowy panel wyświetlający aż 99% przestrzeni barwnej AdobeRGB pozwala na dokonanie wstępnych poprawek kolorystycznych, zwłaszcza że istnieje możliwość sprzętowej kalibracji urządzenia przy wykorzystaniu dedykowanego rozwiązania Wacom Color Manager.

Możliwość pracy bez komputera
Istnieje możliwość przekształcenia Cintiq Pro w pełnowartościowy komputer. Wacom Cintiq Pro Engine wpina się po prostu do tabletu i całość tworzy jedną kompaktową bryłę. W zależności od konfiguracji, jednostka centralna może mieć procesor Intel® Xeon® E3-1505M V6 (do 4 GHz) lub Intel® Core™ i5-7300HQ (do 3,5 GHz) z kartą graficzną NVIDIA® Quadro® P3200M 6 GB GDDR5 RAM, z jednym lub dwoma modułami RAM 16 GB i dyskiem SSD o pojemności 256GB lub 512GB.

Intuicyjność i wygoda
Przyciski ExpressKey™ i okrągłe menu, jak również przyciski na piórku są konfigurowalne (niezależnie dla każdej aplikacji), w połączeniu z ekranem reagującym na gesty wielodotykowe oferują proste skróty klawiaturowe oszczędzające czas i ułatwiające pracę.
Wbudowane nóżki pozwalają na podniesienie nachylenia ekranu Wacom Cintiq Pro z 5° do 20°. Jeśli to nie wystarcza, można dokupić specjalną podstawkę, która pozwala na regulację wysokości a nawet obrót do pozycji portretowej.

Kluczowe zalety i funkcje:

  • Szerokogamutowy panel z możliwością kalibracji sprzętowej
  • Precyzyjne piórko najnowszej generacji – Wacom Pro Pen 2 jest najbardziej czułym, najdokładniejszym i najbardziej responsywnym piórem, jakie kiedykolwiek zostało stworzone. Dzięki dokładnemu ustawieniu czułości na nacisk, praktycznie zerowemu opóźnieniu i naturalnemu podparciu zapewniającemu odpowiednie nachylenie, piórko jest niezwykle precyzyjne i wygodne w obsłudze. Do jego działania nie jest potrzebna bateria ani ładowanie.
  • Dużą dogodnością jest nowy zdalny pilot ExpressKey®, który można umieścić w dowolnym miejscu (lub np. trzymać w dłoni) i gwarantuje natychmiastowy dostęp do niestandardowych skrótów i kontroli na ekranie.
  • Obecnie w sprzedaży jest tylko model 24”, wkrótce będą dostępne tablety z ekranem o przekątnej 32”
  • Dostępna opcjonalnie podstawka Wacom Ergo Stand umożliwia regulację wysokości, pochylenie lub obrót ekranu, tak by dostosować go do pozycji, jaką użytkownik przybiera podczas pracy.
  • Współpraca z komputerami Mac i z systemem Windows.
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.