Canon XEED SX7 Mark II Medical

Opublikowano 20 stycznia 2012

Lampa o jasności 4000 lumenów i oddzielny tryb obrazu DICOM Preset czynią projektor XEED SX7 Mark II Medical idealnym urządzeniem do wyświetlania obrazów medycznych na dużym ekranie. Dzięki zastosowaniu rozdzielczości macierzystej SXGA+ i technologii LCOS wyświetlany obraz jest wyjątkowo ostry i wyrazisty.

 

Rozdzielczość SXGA+ (1400 x 1050)
Jasność 4000 lm
Kontrast 1000:1

 

Dlaczego warto wybrać Canon? Dlaczego SX7?

 
Opis techniczny i dodatkowe materiały – linki z prawej strony ekranu.
 
  • Tryb DICOM Preset

Oddzielny tryb „DICOM Preset” zapewnia wierne odwzorowanie obrazów medycznych w skali szarości, takich jak zdjęcia rentgenowskie, podczas profesjonalnych prezentacji z użyciem dużego ekranu. Funkcja ta oferuje aż 21 ustawień wstępnych, których można używać podczas konferencji czy szkoleń medycznych, a także do innych zastosowań pozadiagnostycznych.

  • Swoboda w wyborze miejsca ustawienia projektora

Dzięki zastosowaniu wyposażonego w mechanizm napędowy szerokokątnego obiektywu marki Canon o 1,7-krotnym współczynniku zbliżenia nawet duże obrazy można wyświetlać z niewielkiej odległości od ekranu, co pozwala ustawić projektor niemal w dowolnym miejscu. Projektor można obsługiwać za pomocą panelu sterowania lub pilota. Obiektyw pokryto specjalną powłoką zapobiegającą odbiciom światła i powstawaniu efektu zjawy.

  • Prosta konfiguracja automatyczna

Konfiguracja urządzenia jest szybka i prosta. Realizowane automatycznie funkcje regulacji ostrości, korekcji kolorów wyświetlanego obrazu, korekcji trapezowej w pionie i wyboru źródła sygnału gwarantują optymalne skonfigurowanie parametrów roboczych urządzenia za pomocą jednego przycisku.

  • Zgodność ze standardem HD Ready

Projektor jest oznaczony logo HD Ready, co oznacza, że potrafi wiernie odwzorowywać obrazy o rozdzielczości High Definition (HD). Obsługa rozdzielczości HD w połączeniu z zastosowaniem złącza DVI (Digital Visual Interface) zapewnia najlepszą możliwą jakość obrazu. Dzięki obsłudze standardu HDCP projektor może odtwarzać zaszyfrowaną zawartość cyfrową.

  • Opcjonalny moduł sieciowy

Za pomocą opcjonalnego modułu sieciowego RS-NA01 projektor można podłączyć do sieci Ethernet, aby uzyskać dostęp do funkcji zdalnego monitorowania i sterowania.

  • Najwyższa jakość obrazu

Prezentacje medyczne wymagają przedstawienia w jak najlepszym świetle. Właśnie w tej dziedzinie projektor XEED XEED SX7 Mark II Medical nie ma sobie równych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii LCOS wyświetla perfekcyjny, nieskazitelnie czysty obraz charakteryzujący się zerowym odstępem pomiędzy pikselami. Rozdzielczość macierzysta SXGA+ (1400 x 1050 pikseli) i tryb obrazu DICOM to atuty sprawiające, że projektor ten idealnie nadaje się do wyświetlania obrazów radiologicznych.

  • Wysoka jasność obrazu w każdych warunkach

Projektor zapewnia wyraźny i jasny obraz nawet w przypadku wyświetlania prezentacji w dużych pomieszczeniach lub w miejscach o jasnym oświetleniu otoczenia. Dzięki wyjątkowo dużej jasności (4000 lumenów), wysokiej trwałości lampy AC i zastosowaniu systemu optycznego AISYS firmy Canon obraz charakteryzuje się niezmiennie doskonałymi parametrami.

  • Żywe kolory, głębokie odcienie czerni

Kolejną zaletą systemu optycznego AISYS firmy Canon jest wysoki współczynnik kontrastu, wynoszący 1000:1. Pozwala on uzyskać głębokie odcienie barw oraz intensywną czerń w ciemnych obszarach obrazu, potęgując doznania widzów.

  • Niemal bezgłośna praca

Dostępny w urządzeniu tryb cichy zapewnia jego niemal bezgłośną pracę, ponieważ hałas wytwarzany przez wentylator maleje do poziomu zaledwie 32 dBA. Dzięki temu uczestnikom prezentacji nie przeszkadza uciążliwy szum i mogą w pełni skupić się na jej treści.

 

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące tego projektora umieszczono na dedykowanej stronie o XEED SX7 Mark II Medical.


© Alstor sp.j. 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.