O firmie HP

HP to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek na świecie. W swojej ofercie posiada drukarki, komputery, urządzenia przenośne, oraz szeroki wachlarz usług.

HP Inc. zostało założone w 1939r., przez dwóch absolwentów Stanford University Williama Hewletta i Dave’a Packarda w Palo Alto w Kalifornii w USA, gdzie nadal mieści się główna siedziba spółki.

W przeciągu ponad 80 lat istnienia firmy,  HP stworzyło całą gamę produktów. Do najbardziej rozpoznawalnych na rynku należą drukarki, które wykorzystują wszystkie dostępne rozwiązania technologiczne oraz komputery. W ofercie firmy można znaleźć zarówno niewielkich rozmiarów minikomputery i maszyny zintegrowane, jak również bardzo zaawansowane stacje robocze. Oferta skierowana jest zarówno do indywidualnego odbiorcy jak również do wielkich przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych czy sektora medycznego. Amerykański koncern to także producent przenośnych tabletów oraz monitorów.

Firma swoje oddziały posiada na całym świecie, również w Polsce. Pierwszy z nich otworzony został w roku 1991, obecnie zaś jednostki firmy mieszczą się w Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie. Profil ich działalności związany jest z produkcją urządzeń, centrum biznesowym, działaniami marketingowymi oraz wsparciem technicznym dla klientów.

 

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.