Wózki medyczne Ergotron w ofercie Alstor

Opublikowano 22 marca 2022

Alstor rozpoczął współpracę z firmą Ergotron, producentem akcesoriów takich jak ramiona, uchwyty, mocowania, jak również mobilnych stanowisk do pracy na komputerach, tabletach czy urządzeniach all-in-one. Na początek w ofercie dystrybutora pojawią się wózki dedykowane do pracy w placówkach medycznych. Ich ogromną zaletą jest możliwość personalizacji, dzięki czemu można bardzo dobrze dostosować wózek do bieżących potrzeb.

Lekkie wózki medyczne

W  ofercie Ergotron są zarówno lekkie wózki na laptopa, jak i zaawansowane rozwiązania z akumulatorami i dużą liczbą akcesoriów. Kable chowane wewnątrz obudowy i łatwe do czyszczenia powierzchnie umożliwiają zachowanie pełnej higieny.

Ultra lekkie modele CareFit pozwalają na łatwe przemieszczanie laptopów czy urządzeń typu all-in-one. Trzystopniowy mechanizm regulacji pozwala na zmianę wysokości blatu w zakresie od 60 do 125 cm, pozwalając na pracę w pozycji stojącej lub siedzącej osobom różnego wzrostu. Wysokość można zmienić jednym ruchem, po prostu pociągając za dźwignię. Dzięki niewielkiej powierzchni, jaką zajmuje wózek, istnieje możliwość wykorzystania go przy łóżku pacjenta, na korytarzu lub w dowolnym innym miejscu; można go też dosunąć do samej ściany – nie zajmuje dużo przestrzeni, gdy nie jest używany. Odlewana aluminiowa podstawa z trwałym wykończeniem zapewnia stabilność, a czterocalowe kółka pełną zwrotność. Kable i osprzęt do szybkiego podłączania znajdują się w łatwo dostępnym wysuwanym schowku, jednocześnie pozostając poza zasięgiem wzroku.

Do lekkich konstrukcji należą również wózki z serii StyleView SV-10. Wśród licznych dostępnych opcji są modele przeznaczone do laptopów (z częścią chowaną pod blatem i zewnętrzną klawiaturą), z regulowanymi uchwytami pasującymi do większości tabletów, a nawet dedykowane do komputerów Microsoft Surface ze specjalnymi magnetycznymi zaczepami zabezpieczającymi urządzenie przed upadkiem.

Zaawansowane rozwiązania

Wózki medyczne CareFit Pro mają niezwykle stabilną, funkcjonalną konstrukcję, która zawiera wszystko co potrzebne, żeby ułatwić opiekę nad pacjentami. Zintegrowany system zasilania z wymiennymi akumulatorami LiFe zapewnia ciągłość zasilania, dzięki czemu użytkownik może pracować w dowolnym miejscu. Opatentowana technologia Constant Force™ oferuje szerokie możliwości regulacji wysokości i położenia ekranu, co pozwala na dostosowanie wózka do potrzeb różnych użytkowników, a intuicyjnie rozmieszczenie różnych narzędzi i akcesoriów pomaga skupić się na opiece nad pacjentem.

Mobilne stacje do pomiaru temperatury

W dobie COVID 19, powszechnością stały się stacje do pomiaru temperatury. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie w ofercie Ergotron pojawiły się wózki z specjalnymi wysięgnikami umożliwiającymi podłączenie kamery termowizyjnej. Takie rozwiązanie pozwala na szybki pomiar temperatury w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, biurach, zakładach produkcyjnych, ośrodkach opieki zdrowotnej i innych lokalizacjach. Ze względu na podłączony akumulator, tego typu rozwiązanie sprawdzi się w każdym miejscu, ponieważ nie wymaga stałego podłączenia do prądu. Innowacyjna technologia LiFeKinnex™ umożliwia wymianę akumulatora „na gorąco”, co zapewnia działanie bez przerw.

Oprogramowanie

Specjalistyczne oprogramowanie eKinnex pozwala na centralne zarządzanie flotą w danej placówce. Z jego pomocą można m.in. sprawdzić lokalizację wózka czy stopień naładowania jego akumulatora. Oprogramowanie jest bezpłatne, dostępne dla wszystkich użytkowników wózków.

Wózki medyczne Ergotron dostarczane są w formie złożonej, dzięki czemu są gotowe do pracy zaraz po wyjęciu z opakowania. Wysoka jakość wykonania gwarantuje długoletnie użytkowanie, potwierdza to co najmniej 5-letnia gwarancja na elementy mechaniczne.

Wózki są już dostępne w ofercie Alstor. Więcej informacji

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.