Wacom prezentuje dwa nowe modele tabletów Cintiq Pro

Opublikowano 6 listopada 2023

Do rodziny profesjonalnych tabletów graficznych Wacom Cintiq Pro dołączyły właśnie dwa nowe modele: Cintiq Pro 17 i Cintiq Pro 22. Podobnie jak wprowadzony niedawno model Cintiq Pro 27, oba są w stanie wyświetlać ponad miliard kolorów i mają dołączone konfigurowalne piórko Pro Pen 3, które w połączeniu z częstotliwością odświeżania 120 Hz pozwala pisać i rysować na ekranie praktycznie bez żadnych opóźnień.

Wacom Cintiq Pro – niezbędnik w profesjonalnym studio

Nowe modele Cintiq Pro przeznaczone są do szerokiej gamy profesjonalnych zastosowań graficznych, w tym do tworzenia VFX i CGI, animacji, ilustracji, projektowania graficznego, fotografii i nie tylko. Cintiq Pro 22 ma ekran o przekątnej 21,5” idealny dla użytkowników, którzy potrzebują większej przestrzeni roboczej, natomiast Cintiq Pro 17 został wyposażony w bardziej kompaktowy ekran o przekątnej 17,3”. Oba tablety mają rozdzielczość 4K i potrafią wyświetlać 1,07 miliarda kolorów. Odtwarzają 100% przestrzeni Rec.709 oraz 99% przestrzeni DCI-P3, a więc standardów najczęściej stosowanych w branży filmowej i telewizyjnej. Otrzymały również certyfikaty Pantone™ Validated oraz Pantone SkinTone™ Validated, co oznacza, że są w stanie wiernie odtwarzać pełny zakres odcieni skóry. W wielu przypadkach eliminuje to potrzebę korzystania z monitora referencyjnego.

Modele Cintiq Pro 17 i Cintiq Pro 22 obsługują również krzywe HLG (Hybrid Log Gamma) oraz PQ (Perceptual Quantization), które umożliwiają edytowanie materiałów wideo w standardzie HDR. Dzięki zoptymalizowanym krzywym gamma tablet ma szerszą rozpiętość tonalną i może wyświetlać obrazy w sposób bardziej zbliżony do tego, co postrzega ludzkie oko.

Piórko Pro Pen 3, przyciski ExpressKeys i gesty wielodotykowe

Do tabletu dołączono ergonomiczne, intuicyjne w obsłudze piórko Pro Pen 3 z szerokimi możliwościami konfiguracji. W zależności od własnych potrzeb i upodobań użytkownik może dopasować jego wagę, grubość, środek ciężkości oraz przyciski skrótów. Wzdłuż tylnej krawędzi wyświetlacza rozmieszczonych jest osiem przycisków ExpressKeys, które zapewniają szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą też skorzystać z obsługi wielodotykowej, konfigurując skróty jako konkretne gesty lub programując wirtualne przyciski, aby jeszcze bardziej usprawnić sobie pracę.

W razie potrzeby tablet można umieścić na podstawce Wacom (do kupienia osobno) lub przymocować do kompatybilnego ramienia lub podstawki innego producenta, tworząc w ten sposób profesjonalne i ergonomiczne stanowisko do pracy twórczej.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.