Trzy nowe rozwiązania IP w ofercie produktów EIZO do monitoringu

Opublikowano 24 lutego 2023

EIZO wprowadza na rynek trzy nowe rozwiązania IP: zewnętrzny dekoder DX0212-IP oraz dwa monitory, DuraVision FDF2712W-IP (27-calowy) i FDF2312W-IP (23-calowy). We wszystkich trzech modelach zastosowano nową platformę IP zaprojektowaną tak, aby urządzenia były gotowe na zmiany i aktualizacje nawet po instalacji.

DuraVision FDF2712W-IP i FDF2312W-IP to monitory IP w rozdzielczości full HD (1920 x 1080). Oba łączą się bezpośrednio z kamerą IP lub przełącznikiem, by wyświetlać obraz wideo przekazywany przez sieć. Z kolei DuraVision DX0212-IP to zewnętrzny dekoder korzystający z tej samej platformy IP co monitory. Może współpracować z ekranami o dowolnej przekątnej, wyświetlając obraz w rozdzielczości maks. 4K UHD (3840 x 2160) na dwóch monitorach.

Rozwiązania IP od EIZO nie potrzebują komputera, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie istotnie zmniejszają ryzyko awarii, ponieważ eliminują dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać wrażliwymi danymi, jakimi są pliki wideo.

Nowa rodzina produktów dekodujących wykorzystuje platformę IP EIZO, która umożliwia swobodne wprowadzanie zmian i aktualizacji w przyszłości. Producent regularnie udostępnia aktualizacje oprogramowania pozwalające wdrożyć najnowsze technologie i funkcje – niektóre w standardzie, a niektóre w ramach rozszerzonej licencji enterprise (sprzedawana osobno). Dzięki temu urządzenie nie traci na użyteczności wraz z upływem czasu i zapewnia najnowocześniejsze funkcje przez cały okres eksploatacji systemu monitoringu.

EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS). Dzięki pełnej integracji wtyczek użytkownicy mogą z łatwością zarządzać produktami IP od EIZO, podłączonymi kamerami i innymi ustawieniami z poziomu scentralizowanej platformy.

Co więcej, rozwiązania IP od EIZO można zintegrować z lokalnymi urządzeniami i systemami bezpieczeństwa. Dzięki temu monitor może odbierać powiadomienia przez sieć i reagować na rozpoznane zdarzenia. Przykładowo, gdy kamera IP lub system VMS wyślą powiadomienie do dekodera lub monitora IP, urządzenie zareaguje na nie – np. zmieniając układ obrazu, wyświetlając komunikat, zmieniając położenie kamery, wyświetlając maskę itp. Funkcjonalność ta umożliwia współpracę z wieloma różnymi systemami powiadomień, m.in. od kamer IP, systemów VMS czy systemów kontroli dostępu.

Użytkownicy mają możliwość wykupienia subskrypcji na opcjonalną licencję enterprise, która daje dostęp do zaawansowanych funkcji. Należą do nich m.in. odtwarzanie zapisanych nagrań wideo, zdalne oglądanie obrazów na żywo przez przeglądarkę, personalizacja menu głównego oraz obsługa dodatkowych protokołów takich jak SRT (Secure Reliable Transport), LDAP (Lightweight Directory Access Protocol), AXIS SRTP (AXIS Secure Real-Time Transport Protocol) i SNMP (Simple Network Management Protocol). Aby dać użytkownikom jak największą swobodę, EIZO umożliwia zakup licencji enterprise w dowolnym momencie, nawet po dokonaniu instalacji.

Inne funkcje

  • Współpraca z ponad 300 modelami kamer
  • Integracja z GenetecTM Security Center
  • Integracja z Milestone XProtect®
  • Możliwość nanoszenia na obraz masek chroniących prywatność oraz wirtualnych linii
  • Bezpieczna komunikacja sieciowa dzięki obsłudze protokołu HTTPS
  • 2-letnia gwarancja producenta uwzględniająca nieprzerwany czas pracy (24/7)

 Dostępność

Sprzedaż urządzeń DuraVision DX0212-IP, FDF2712W-IP i FDF2312W-IP rozpocznie się w marcu. Szczegółowych informacji na temat dostępności udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.