Thread – nowy standard komunikacji sieciowej

Opublikowano 29 stycznia 2021

Coraz częściej na opakowaniach produktów w kategorii Smart Home, obok znanych nam już ikonek Bluetooth oraz Wifi, możemy zobaczyć nowy symbol – Thread. Co wnosi ten nowy standard komunikacji i czy dzięki niemu nasz dom będzie jeszcze bardziej „smart”?

Czym jest Thread?

Thread to sieć do komunikacji pomiędzy wszystkimi inteligentnymi urządzeniami w domu – każde z nich przekazuje informacje pełniąc tym samym rolę routera. Wspólnie tworzą siatkę oplatającą cały dom i co najważniejsze – usunięcie jednego urządzenia nie zakłóci pracy innych, które szybko znajdą inne połączenie. Podstawą działania komunikacji w standardzie Thread jest tzw. router graniczny, który odpowiada za połączenie z chmurą oraz urządzaniami sterującymi, np. smartfonem z aplikacją HomeKit.

Koniec z opóźnieniami

Komunikacja w standardzie Thread sprawia, że korzystanie z inteligentnego domu jest bardziej komfortowe. Urządzenia działają bez opóźnień, połączenia są stabilne, a dodatkowo w przypadku dużych odległości nie są wymagane dodatkowe huby.

Sieć, która po prostu działa

Wszystkie urządzenia wykorzystujące Thread komunikują się tym samym językiem, aby łączyć się ze sobą i tworzyć niezawodną, samoorganizującą się sieć typu „mesh”.

Dlaczego Thread jest lepszy?

Większy zasięg i niezawodność. Kratowa sieć Thread rośnie wraz z każdym dodatkowym urządzeniem ją obsługującym – oznacza to niezawodne, stabilne połączenia i większy zasięg w Twoim domu.

Błyskawiczna reakcja

Już nigdy nie zaskoczy Cię ciemność – niezawodność technologii Thread gwarantuje brak opóźnień i przerw w połączeniach. Wszystkie urządzenia korzystające w tego standardu komunikacji będą zawsze błyskawicznie reagowały na Twoje polecenia.

Nie masz huba? Nie ma problemu!

Działanie Thread jest proste. Routery dostępowe zgodne z technologią Thread są wbudowane np. w Apple HomePod mini. Nie potrzebujesz niczego więcej, żeby wszystkie inteligentne urządzenia w Twoim domu działały niezawodnie.

Jak używać Thread?

Wystarczy, że sparujesz urządzenie sterujące z dowolnym urządzeniem, które może działać jako router dostępowy Thread. To wszystko! Na przykład, jeśli sparowałeś swój HomePod mini, Thread zostanie automatycznie włączony, a wszystkie produkty obsługujące Thread będą automatycznie gotowe do działania.

Technologie Thread obsługują już wybrane rozwiązania Eve oraz Nanoleaf.

IFrame

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.