Rimage Maestro – pierwszy na rynku automatyczny system kopiowania nośników USB

Opublikowano 7 września 2021

Rimage Maestro

Firma Rimage, będąca czołowym dostawcą rozwiązań do publikacji i zarządzania nośnikami pamięci, wprowadza na rynek pierwsze urządzenie z nowej generacji produktów Maestro™.

System Maestro, stworzony we współpracy z Phison Electronics, RITEK i Sanmina, całkowicie automatyzuje proces nagrywania i tworzenia nadruków na nośnikach USB oraz oferuje funkcje WORM (jednorazowy zapis bez możliwości dalszej ingerencji) klientom, którzy potrzebują fizycznej kopii danych w formacie kompatybilnym z nowoczesną technologią. Wprowadzając do portfolio system Maestro, Rimage kontynuuje swoją 40-letnią misję dostarczania różnorodnych, najlepszych w swojej klasie produktów branżom i firmom, które muszą przechowywać dane na nośnikach nawet w środowiskach z dostępem do chmury.

„Przechowywanie danych na nośnikach USB stanowi istotny element wielopoziomowej ochrony każdego przedsiębiorstwa” – mówi Chris Rence, dyrektor generalny Rimage. „W obliczu szalejących cyberzagrożeń i rosnącej asekuracji ubezpieczycieli w zakresie polis cyberbezpieczeństwa, nośniki USB to doskonałe rozwiązanie do stacjonarnego przechowywania danych offline, zapewniające bezpieczeństwo i kompatybilność z dzisiejszą technologią.”

„Wbudowane systemy przemysłowe od zawsze stawiały wysokie wymagania w kwestii kompatybilności i niezawodności produktów typu NAND” – dodaje K.S. Pua, prezes i dyrektor generalny Phison Electronics. „Phison z dumą dostarcza spersonalizowane, wysokiej jakości dyski flash USB do oferowanego przez Rimage systemu publikacji nośników USB. Stworzony przez nas dysk flash USB jest nie tylko w pełni kompatybilny z systemem Rimage, ale też umożliwia niezawodne, wygodne tworzenie zapasowych kopii danych.”

System Maestro zaprojektowano pod kątem wydajności 24/7. Dzięki robotyce klasy przemysłowej, nadrukowi bezpośrednio na nośnikach USB oraz profesjonalnym technologiom nagrywania Maestro spełnia najwyższe wymagania dotyczące publikowania USB dla wszystkich rozmiarów pamięci.

Według przeprowadzonego niedawno badania Enterprise Strategy Group, zdaniem 49% firm bardziej złożone środowiska IT mają związek z pandemią i zwiększoną liczbą pracowników zdalnych. Ta zmiana może stanowić szansę dla elastycznych rozwiązań na mniejszą skalę, takich jak nośniki USB.

„Nasz firma stale analizuje nowe technologie, dzieląc się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa i architektury systemów z przedsiębiorstwami i instytucjami rządowymi. Dla organizacji przechowujących dane offline system Rimage Maestro to prawdziwy game changer” – mówi Eric Power, prezes Beryllium Infosec Collaborative.

„To nowa technologia zapewniająca niezawodność i mobilność, której potrzebują rozwijające się firmy takie jak nasza, aby lepiej zarządzać danymi i skuteczniej je chronić” – mówi Nate Johnson, założyciel i dyrektor wykonawczy FreeWriters.

Maestro dołącza do portfolio Rimage Data Lifecycle Enablement, oferującego rozwiązania do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Systemy publikacji Rimage można dopasować do dowolnych wymagań, m.in. do produkcji nisko-, średnio- i wysokonakładowej. Są one niezawodne, skalowalne, szybkie i bezpieczne.

Więcej informacji o systemie Maestro można znaleźć na stronie www.rimage.com lub oglądając poniższe filmy:

Ogólna prezentacja urządzenia

Jak wygląda proces nadruku od środka?

Prezentacja oprogramowania

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.