Nowy wielodotykowy monitor EIZO DuraVision FDF2182WT

Opublikowano 16 marca 2021

EIZO rozszerza swoją linię monitorów dotykowych o model 21.5″ z ekranem pojemnościowym przeznaczony do środowisk przemysłowych, medycznych i do użytku w miejscach publicznych.

EIZO Corporation wprowadziło do sprzedaży model DuraVision FDF2182WT – wytrzymały, dotykowy 21.5” monitor z ekranem full HD (1920 x 1080). Jest on przeznaczony do wykorzystania w przemyśle, w jednostkach opieki zdrowotnej oraz w punktach informacyjnych zlokalizowanych w przestrzeniach publicznych. Model ten dołączył do wcześniejszych modeli – 23” DuraVision FDF2382WT i 17” FDS1782T, zapewniając komplementarność oferty monitorów dotykowych.

DuraVision FDF2182WT ma panel wykorzystujący technologię pojemnościową, która jest bardziej efektywna i niezawodna od innych technologii dotykowych. Monitor wykrywa do 10 jednoczesnych dotknięć, co upraszcza posługiwanie się wieloma aplikacjami. Co więcej, w porównaniu do 5-punktowej technologii wielodotykowej, ekran z technologią 10-punktową ma wyższą responsywność na dotyk, dzięki czemu pisanie oraz nawigowanie za pomocą dotknięć odbywa się płynnie. Oznacza to intuicyjną obsługę ekranów umieszczonych w konsolach i kioskach, systemach konferencyjnych czy elektronicznych bazach danych.

Monitor nie rejestruje dotyku całej dłoni, co oznacza, że korzystając z ekranu użytkownicy mogą opierać dłonie bezpośrednio na nim i nie wpływa to na jakość odczytu. Dodatkowo ekran kalibruje swoją reakcję na dotyk, aby zminimalizować ilość omyłkowych odczytów powodowanych przez warunki środowiskowe czy szumy elektromagnetyczne. Dzięki temu wybór pozycji menu i inne interakcje dotykowe kwalifikowane są zgodnie z intencjami użytkownika.

Ekran ma powierzchnię ze wzmocnionego szkła o twardości 7H, zapobiegającą zarysowaniom i uszkodzeniom matrycy. Jest on w pełni płaski, co gwarantuje niezakłócone operacje dotykowe na całej powierzchni, sprawiając że skrolowanie i przesuwanie jest płynne. Płaską powierzchnię ekranu jest też łatwiej myć lub odkażać. Rozkładana podstawka umożliwia przechylenie ekranu w zakresie od 15 do 70 stopni, dzięki czemu z łatwością wpisze się on w dowolne środowisko pracy.

Monitor zaprojektowano z myślą o 24-godzinnym wykorzystaniu, ma 3-letnią gwarancję.

Dodatkowe funkcje

  • Hub USB 3.1
  • Wejścia sygnałowe: DisplayPort, HDMI i D-Sub
  • Powierzchnia ograniczająca palcowanie

Dostępność

DuraVision FDF2182WT pojawi się w sprzedaży w kwietniu, nie jest jeszcze znana cena urządzenia.

Opis i specyfikacja

Inne wydarzenia i informacje

Kontakt ze specjalistą

Michał Kloch

Monitory EIZO i tablety Wacom

Obrazowanie specjalistyczne

+48 501 302 970
Monika Brzezińska

Specjalista ds. sprzedaży produktów EIZO i Wacom

Obrazowanie specjalistyczne

+48 609 809 776
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.