Nowy monitor w rodzinie EIZO – FlexScan EV2490

Opublikowano 24 marca 2022

EIZO prezentuje przyjazny środowisku monitor 23,8” ze złączem USB-C, przeznaczony dla osób pracujących zdalnie i biur stosujących hot desking.

Firma EIZO wprowadza na rynek bezramkowy monitor FlexScan EV2490 z 23,8-calowym panelem IPS w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) oraz złączem USB-C, dzięki któremu doskonale nadaje się do pracy zdalnej oraz do biur stosujących hot desking. EV2490 to ergonomiczny, energooszczędny monitor zaprojektowany w duchu zrównoważonego rozwoju.

FlexScan EV2490 jest siostrzanym modelem 27-calowego EV2795 (2560 x 1440) i 24,1-calowego EV2495 (1920 x 1200). Dzięki panelowi w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują kompaktowego, wszechstronnego rozwiązania, ale jednocześnie chcą korzystać z zaawansowanych funkcji ergonomicznych i energooszczędnych oferowanych w monitorach biurowych FlexScan klasy premium.

Strategia zrównoważonego rozwoju

Rosnąca świadomość wpływu człowieka na środowisko sprawia, że konsumenci coraz częściej oczekują od producentów zielonych inicjatyw. EV2490 jest pierwszym monitorem z serii FlexScan pakowanym bez użycia plastiku i styropianu. Na czas transportu monitor wkłada się do formy z pulpy papierowej wytwarzanej z poddanych recyklingowi kartonów i gazet, a kable zamiast w plastikową torebkę zawija się w arkusz z masy celulozowej. Ponadto do monitora dołączony jest jeden wielofunkcyjny kabel USB-C zamiast kilku osobnych kabli sygnałowych, które dla niektórych użytkowników mogą okazać się zbędne. EIZO konsekwentnie dąży do wprowadzania odpowiedzialnych rozwiązań produkcyjnych, dzięki którym może dostarczać wysokiej jakości produkty, mając jednocześnie na uwadze dobro planety.

FlexScan EV2490 ma certyfikaty zrównoważonego rozwoju takie jak TCO Certified Generation 9, EPEAT i EnergyStar. Produkując przyjazne środowisku monitory FlexScan, EIZO realizuje także cele zrównoważonego rozwoju ONZ.

Wielofunkcyjny interfejs USB-C i port sieciowy

W nowoczesnych laptopach często brakuje złączy wejściowych, ponieważ producenci rezygnują z nich, by „odchudzić” swoje urządzenia i sprawić, by były bardziej przenośne. Po podłączeniu kabla USB-C EV2490 działa jak stacja dokująca, umożliwiając wyświetlanie wideo, odtwarzanie audio, przesyłanie sygnałów USB i dostarczanie zasilania o mocy 70 W do podłączonych urządzeń (np. laptopa).

EV2490 ma wbudowany port LAN zapewniający stabilne przewodowe połączenie z Internetem. Wystarczy podłączyć dowolnego laptopa do złącza USB-C monitora, aby uzyskać dostęp do sieci. Dzięki temu można swobodnie prowadzić rozmowy konferencyjne lub przesyłać dane z wysoką prędkością.

Monitor wyposażono również w trzy porty USB-A umożliwiające podłączenie urządzeń peryferyjnych takich jak mysz, klawiatura lub kamerka internetowa. Obsługa połączeń szeregowych (daisy chain) pozwala natomiast podłączyć kilka monitorów do jednego źródła sygnału wideo. W ten sposób można uzyskać większą przestrzeń do wyświetlania wielu programów jednocześnie bez konieczności dodawania skomplikowanego okablowania.

EV2490 ma bezramkową konstrukcję, która wpisuje się w estetykę minimalizmu. Oprócz klasycznej czerni obudowa dostępna jest także w wersji białej, która wizualnie rozjaśnia stanowisko pracy i nadaje mu lekkości. Kable dostarczane są w kolorze odpowiadającym kolorowi obudowy.

Inne cechy

  • Złącza wejściowe DisplayPort, HDMI i USB-C
  • Funkcje dbające o wzrok, m.in. powłoka antyodblaskowa, wyświetlanie obrazu bez migotania i tryb imitacji papieru (Paper Mode)
  • Automatyczna regulacja jasności dzięki energooszczędnym funkcjom Auto EcoView
    i EcoView Optimizer 2
  • Stopka z szerokim zakresem regulacji (wysokość, nachylenie, obrót, rotacja)
  • 5-letnia gwarancja producenta oraz 6-miesięczna gwarancja braku świecących pikseli

Dostępność

Sprzedaż monitora FlexScan EV2490 rozpocznie się w kwietniu tego roku. Nie jest jeszcze znana jego cena.

Więcej informacji o monitorach EIZO.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.