Nowy 2MP monitor EIZO do hybrydowego wyświetlania obrazów medycznych

Opublikowano 26 października 2022

W medycznym portfolio EIZO już wkrótce pojawi się 2-megapikselowy monitor RadiForce RX270, wyposażony w panel o przekątnej 21,3” i przystosowany do wyświetlania obrazów kolorowych oraz monochromatycznych. Jest on następcą modelu RadiForce RX250.

RX270 wykorzystuje autorską technologię EIZO Hybrid Gamma PXL, która automatycznie rozróżnia obrazy monochromatyczne i kolorowe, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Piksele monochromatyczne wyświetlają się zgodnie ze standardem DICOM Part 14, natomiast piksele kolorowe – zgodnie ze standardem Gamma 2.2. Dzięki temu na monitorze można oglądać zarówno kolorowe obrazy stosowane w endoskopii, ultrasonografii i medycynie nuklearnej, jak i badania w skali szarości takie jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy rentgen.

Aby ułatwić lekarzowi rozpoznawanie drobnych detali, monitor do wyświetlania obrazów monochromatycznych musi mieć wysoki poziom jasności oraz wysoki kontrast. Maksymalną jasność monitora RX270 podwyższono do 1000 cd/m2 (w poprzednim modelu wynosiła 800 cd/m2), a współczynnik kontrastu do 1800:1 (w poprzednim modelu 1400:1). Oznacza to, że w przeciwieństwie do typowych monitorów monochromatycznych w tej samej rozdzielczości RX270 potrafi wyświetlać głęboką czerń bez blaknięcia.

Jasność można ustawić na rekomendowanym poziomie 500 cd/m2 i podwyższać ją do wartości maksymalnej tylko wtedy, gdy to konieczne, by wydłużyć żywotność monitora. Funkcja Instant Backlight Booster pozwala maksymalnie rozjaśnić ekran (do ok. 1000 cd/m2) jednym naciśnięciem przycisku. Po chwili monitor automatycznie przywróci pierwotny poziom jasności, umożliwiając dalszą pracę w normalnych warunkach bez konieczności ręcznej zmiany ustawień.

EIZO dokłada wszelkich starań, by prowadzić swoją działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego. Około 16% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce RX270 pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

Oprócz tego EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian z uwagi na dobro planety. W czerwcu 2021 roku w sprzedaży pojawił się monitor medyczny RadiForce RX370, który był pierwszym produktem EIZO pakowanym przy pomocy pulpy papierowej wytwarzanej z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. Monitor RX270 na czas transportu również zabezpieczany jest pulpą papierową, a dołączone do niego kable zamiast w plastikową torebkę zawija się w arkusz z masy celulozowej.

Inne funkcje

  • Fabryczna regulacja odcieni szarości zapewniająca zgodność ze standardem DICOM Part 14
  • Wbudowany czujnik umożliwiający regularną kalibrację monitora
  • Złącze DisplayPort do tworzenia połączeń szeregowych (daisy chain)
  • Zgodność z rygorystycznymi normami medycznymi, bezpieczeństwa i emisji EMC

 

Dostępność

Sprzedaż monitora RadiForce RX270 rozpocznie się w grudniu. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w różnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

 

Informacje o produkcie

RadiForce RX270

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.