Nowość – Wacom Cintiq Pro 27 – tablet ekranowy  dla profesjonalistów

Opublikowano 28 września 2022

Wacom zaprezentował dzisiaj nowy tablet ekranowy o przekątnej 27” z dotykowym ekranem 4K, który odwzorowuje 99% przestrzeni AdobeRGB. Urządzenie oferowane jest w komplecie wraz z nową, ergonomiczną podstawą. Najwyższą jakość pracy ma zapewnić piórko nowej generacji Pro Pen 3.

Tablet zaprojektowano z myślą o profesjonalistach z dziedzin takich jak projektowanie, modelowanie 3D, animacja, tworzenie gier czy ilustracja cyfrowa. Duży ekran i personalizowane piórko zapewniają najwyższy komfort pracy.

Pióro Pro Pen 3: nowy poziom personalizacji

Premiera Cintiq Pro 27 to również premiera nowego pióra Pro Pen 3. Użytkownicy mogą teraz zmieniać masę, rozmiar korpusu i położenie środka ciężkości pióra dzięki dołączonym do niego wymiennym elementom. Możliwość spersonalizowania pióra pozwala spełnić wszelkie preferencje artystów i projektantów podczas pracy, co w efekcie oznacza wygodniejsze i bardziej naturalne wprowadzanie danych cyfrowych. Zastosowane w nim rozwiązanie zapewnia jeszcze lepsze rozpoznawanie nachylenia. Pióro nadal korzysta z uznanej technologii EMR (rezonansu magnetycznego) firmy Wacom, zapewnia 8192 poziomy czułości na nacisk oraz pracę bez baterii. Pióro nie wymaga też ładowania, a zatem oszczędza cenny czas i pieniądze. Umieszczono na nim również trzy programowalne przełączniki boczne, które umożliwiają tworzenie skrótów w praktycznie każdej dostępnej na rynku aplikacji czułej na nacisk.

Funkcje wielodotykowe

Funkcje wielodotykowe to również standard. Artysta obsługuje je ręką niedominującą. Niezwykle często przydają się podczas pracy w wielu programach, a szczególnie aplikacjach 3D, które wymagają zmniejszania, powiększania i obracania modelu lub rzeźby przy pracy piórem. Dziesięciopunktowa funkcja Selective Touch umożliwia precyzyjnie przesuwanie suwaków na ekranie i obsługę innych elementów nawigacyjnych tak, aby zapewnić wydajną pracę. A ponieważ ekran piórkowy współpracuje z komputerami Mac i PC, gesty obsługiwane przez dowolny system operacyjny są stale dostępne dla użytkownika. Funkcje wielodotykowe w systemach Linux zależą od obsługiwanej aplikacji. Dla artystów i projektantów, którzy nie korzystają z funkcji wielodotykowych przewidziano wygodny przycisk do ich włączania i wyłączania.

Doskonały wyświetlacz

Nowy wyświetlacz w modelu Cintiq Pro 27 charakteryzuje się niemal zerową paralaksą i opóźnieniem oraz znacznie lepszą częstotliwością odświeżania 120 Hz. Takie parametry umożliwiają śledzenie kursora dwa razy szybciej niż w poprzednich modelach. Ekran zapewnia doskonałą rozdzielczość 4k i 10-bitowe przetwarzanie kolorów, zakres barw pokrywa 98% przestrzeni DCI-P3 wykorzystywanej w przemyśle filmowym, a także 99% popularnej w aplikacjach graficznych przestrzeni Adobe® RGB. Wyświetlacz ma certyfikaty Pantone® i Pantone SkinTone, co oznacza, że jest zgodny z normą Pantone w zakresie dokładnego wyświetlania całego zakresu odcieni kolorystycznych ludzkiej skóry.

Użytkownicy korzystający ze skrótów klawiszowych mają do dyspozycji 8 przycisków ExpressKeys®, umieszczonych z tyłu ekranu (po cztery z obu stron). Dodatkowo nowy model Wacom Cintiq Pro 27 wyposażono w rozszerzaną ramkę, do której można dodać niewielki element zwiększający powierzchnię np. na klawiaturę lub smartfon. Ekran piórkowy Cintiq Pro 27 zajmuje mniej miejsca niż Cintiq Pro 24, dzięki czemu zmieści się na każdym biurku. Zmatowione szkło na całej powierzchni daje artystom naturalne wrażenia podczas rysowania piórem na ekranie.

Nowa podstawa specjalnie dla projektantów

Nowa podstawa jest w pełni regulowana, dzięki czemu można ją ustawić praktycznie w każdym położeniu roboczym, umożliwia również obrót ekranu o ok. 20 stopni. Ekran ma uchwyty Vesa, dzięki czemu można zamontować go do podstaw innych producentów.

Współpraca z wieloma aplikacjami. Dostępne nowe wersje próbne oprogramowania

Wacom Cintiq Pro 27 świetnie współpracuje z wszystkimi popularnymi aplikacjami kreatywnymi reagującymi na nacisk, w tym programami Adobe®, Autodesk®, Corel®, Pixologic® czy Foundry®. W chwili wprowadzenia na rynek Wacom oferuje dostęp do dwóch trzymiesięcznych wersji próbnych oprogramowania: Celsys’® Clip Studio Paint EX (wszechstronna i prosta w użyciu aplikacja do rysowania cyfrowego służąca do tworzenia komiksów, ilustracji i animacji 2D) oraz MASV® (działająca w chmurze aplikacja do udostępniania plików dla profesjonalistów z rynku kreatywnego). W drugiej połowie października dostępne będą również trzymiesięczne wersje próbne następujących programów: Shapr3D® (to intuicyjne narzędzie CAD ułatwiające szybsze modelowanie 3D) Bluescape® (rozwiązanie do współpracy wizualnej z możliwością tworzenia tablic, nieograniczonych obszarów roboczych i wyszukiwania obrazów), Toon Boom®’s Harmony (do tworzenia gotowych animacji 2D) oraz Storyboard Pro (czyli wszechstronnego rozwiązania do tworzenia storyboardów).

Sugerowana cena detaliczna ekranu piórkowego Wacom Cintiq Pro 27 wraz z podstawą wynosi 4449,99 EUR.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.