Nowość EIZO: 23-calowy monitor wielodotykowy do nanoszenia notatek na obrazach medycznych

Opublikowano 29 czerwca 2022

EIZO wprowadza do swojego portfolio 23-calowy monitor RadiForce MS236WT-A w rozdzielczości 2 megapikseli (1920 x 1080). Jest to model wielodotykowy przeznaczony do wyświetlania obrazów medycznych i nanoszenia na nich odręcznych notatek.

RadiForce MS236WT-A wykorzystuje pojemnościową technologię PCAP (projected capacitive) i potrafi zarejestrować nawet 10 punktów dotyku jednocześnie. Ekran jest zupełnie płaski i reaguje na dotyk na całej powierzchni, aż do krawędzi panelu, co znacznie usprawnia wykonywanie gestów takich jak przewijanie i przesuwanie.

Obsługa dłonią lub piórkiem

Monitor można obsługiwać dołączonym do niego piórkiem pasywnym albo piórkami aktywnymi innych producentów. Aby ułatwić robienie notatek i dodawanie adnotacji na obrazach medycznych, ekran monitora można odchylić nawet o 70 stopni – dzięki temu znajdzie się niemal w pozycji leżącej. RadiForce MS236WT-A wyposażono również w funkcję ignorowania dotyku całą dłonią, co pozwala użytkownikowi położyć rękę na ekranie bez wywoływania reakcji panelu. Dzięki temu pisanie jest dużo bardziej naturalne i komfortowe niż w przypadku tradycyjnych ekranów dotykowych.

Do zastosowań medycznych

MS236WT-A oferuje tryb pracy DICOM® Part 14. Jego parametry wyświetlania kalibrowane są w fabryce EIZO, aby zapewnić optymalną reprodukcję obrazów monochromatycznych. Panel IPS monitora wykorzystuje podświetlenie LED i cechuje się szerokimi kątami widzenia, które ograniczają zmiany kolorów i kontrastu przy patrzeniu na ekran z boku. MS236WT-A ma także wbudowane głośniki odtwarzające dźwięki podczas obsługi dotykowej.

Dostępność

Sprzedaż monitora RadiForce MS236WT-A rozpocznie się w sierpniu tego roku.

Informacje o produkcie

RadiForce MS236WT-A

Nowość EIZO: 23-calowy monitor wielodotykowy do nanoszenia notatek na obrazach medycznych

Inne wydarzenia i informacje

Kontakt ze specjalistą

Michał Kloch

Monitory EIZO i tablety Wacom

Obrazowanie specjalistyczne

+48 501 302 970
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.