Nowość Datacolor Spyder Checkr VIDEO – wzornik kolorów do zastosowań w branży wideo

Opublikowano 28 listopada 2023

Spyder Checkr Video to wzornik kolorów, współpracujący z wektoroskopami wideo, oscyloskopami kontrolnymi sygnałów wizyjnych i profesjonalnym oprogramowaniem do edycji wideo, takim jak DaVinci Resolve®, Adobe Premiere® i Final Cut Pro®. Służy zapewnieniu spójności kolorów i ekspozycji filmów  w różnych kamerach, obiektywach i czujnikach od samego początku nagrywania. Wzornik upraszcza i usprawnia postprodukcyjną korekcję kolorów.

Kieszonkowy zestaw zawiera obudowę z 5 kartami wzorników – 2 rodzaje kart kolorów dla różnych trybów pracy, gradientową skalę szarości, stałą szarą kartę do balansu bieli i kartę z wzorcem ostrości. Karty mają wykończenie o wysokim połysku, dzięki czemu zapewniają wysokie nasycenie kolorów, bogatszą gamę barw oraz łatwiejszą identyfikację blików. W pracy hybrydowej foto / wideo, karty można wymieniać z kartami Spyder Checkr Photo. Dzięki ergonomicznemu projektowi obudowa wygodnie i bezpiecznie leży w dłoni, minimalizując zmęczenie i błędy.

System Spyder Checkr Video zawiera unikalny wzorzec kolorów, który pozwala jednym spojrzeniem objąć większą ilość informacji o kolorze. Oglądana za pomocą wektoroskopu karta generuje wzór odcieni na dwóch poziomach nasycenia, co pozwala zobaczyć, jak oddawane są wszystkie odcienie kolorów od tych podstawowych do dopełniających. Czytelny, okrągły schemat oferuje niespotykany jak dotąd poziom informacji o kolorze, które są dostępne od ręki.

Produkt kierowany jest do profesjonalnych operatorów kamer, fotografów hybrydowych / kamerzystów i twórców treści, którzy wykorzystują w swojej pracy wideo. Idealny jest zarówno dla użytkowników, którzy chcą szybko i łatwo zadbać o spójność kolorów w swoich filmach, jak i dla użytkowników bardziej doświadczonych w edycji, poszukujących kompleksowych informacji o kolorach, które Spyder Checkr Video pozwala ogarnąć w mgnieniu oka.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.