Nowe rozwiązania EIZO dla monitoringu – DuraVision EVS1VX i EVS1VS – optymalizacja i analiza obrazów w czasie rzeczywistym

Opublikowano 5 sierpnia 2021

EIZO wprowadza do swojej oferty DuraVision EVS1VX i EVS1VS – systemy umożliwiające poprawę widoczności obrazów z monitoringu, serwisowanie infrastruktury oraz analizę wideo w czasie rzeczywistym.

 

Możliwość wzrokowej weryfikacji obrazów z monitoringu – zarówno nagranych, jak i wyświetlanych na żywo – ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu przestępczości, monitorowaniu infrastruktury, wykrywaniu defektów, analizowaniu obrazów do celów naukowych itp. Czasami jednak zdarza się, że obraz wideo nie jest dobrze widoczny z powodu czynników będących poza kontrolą operatora. To z kolei przekłada się na zwiększone ryzyko popełnienia błędów ludzkich i mniejszą skuteczność. Łącząc się przez port HDMI z kamerą, nagrywarką lub innym urządzeniem przesyłającym wideo, modele DuraVision EVS1VX i EVS1VS przetwarzają obraz w taki sposób, aby poprawić jego widoczność i ułatwić analizę obrazu w systemach wspieranych sztuczną inteligencją.

Modele DuraVision EVS1VX i EVS1VS wykorzystują zaawansowane technologie EIZO (odpowiednio Visibility Optimizer X i Visibility Optimizer*1), które analizują i dopasowują obraz piksel po pikselu w czasie rzeczywistym, nie ingerując przy tym w dane źródłowe. Rozpoznają słabo widoczne obszary obrazu (ciemne, zamglone itp.) i dopasowują jasność każdego piksela z osobna, aby łatwiej było dostrzec detale sceny. Przydaje się to nie tylko przy oglądaniu monitoringu w nocy lub w mgliste dni, ale także do wykrywania pęknięć na powierzchniach takich jak beton.

System EVS1VS wyposażono w funkcję redukcji szumu 2D, pozwalającą usunąć nienaturalne bloki na obrazach. EVS1VX łączy natomiast redukcję szumu 2D i 3D*2, aby poprawić widoczność konturów i ułatwić rozróżnianie obiektów, zwłaszcza na obrazach nocnych. Redukcja szumu 3D najlepiej sprawdza się dla obrazów statycznych, a redukcja szumu 2D dla obrazów ruchomych lub zmieniających się scen.

EVS1VX poprawia widoczność obrazów, na których dominuje jeden kolor*2. Rozpoznaje odcienie o zbliżonej jasności tak, aby łatwiej było je rozróżnić. Jest to szczególnie efektywne przy analizowaniu obrazów endoskopowych i obrazowania zmian patologicznych, a także wykrywaniu obiektów na obrazach podwodnych.

EVS1VX ma wszystkie funkcje oferowane w standardowym modelu EVS1VS, a oprócz tego zapewnia bardziej zaawansowaną kontrolę nad przetwarzaniem obrazu i pozwala operatorom dopasować parametry do wyświetlanej sceny. Ponadto operator może samodzielnie zaznaczyć konkretny obszar ekranu wymagający poprawy widoczności.

EVS1VX to pierwszy na rynku system optymalizacji obrazu, który umożliwia przechwytywanie poprawionych scen i zapisywanie ich bezpośrednio na dysku USB*2. Na stworzonych w ten sposób plikach graficznych odzwierciedlone są wszystkie korekty obrazu zastosowane w momencie przechwytu, dzięki czemu mogą one służyć do ponownego wglądu lub celów śledczych. Ta funkcja jest również przydatna do obserwowania uszkodzeń infrastruktury drogowej, wykrywania defektów w produkcji czy prowadzenia czynności dochodzeniowych przez organy ścigania.

Model EVS1VX może zarejestrować maksymalnie 10 trybów wyświetlania, w tym tryby zdefiniowane przez użytkownika pod kątem konkretnych środowisk i zastosowań. Nieużywane tryby można usunąć z listy, tak aby operator mógł szybko przełączać się między tymi, które są potrzebne.

Inne cechy

  • Złącze wejściowe HDMI x 2, złącze wyjściowe HDMI
  • Ethernet, USB-A*3 x 2, USB-B
  • Kompatybilność z klawiaturą numeryczną
  • 2-letnia gwarancja producenta uwzględniająca nieprzerwany czas pracy

Dostępność

DuraVision EVS1VX i EVS1VS są już w sprzedaży. Osoby zainteresowane kupnem powinny kontaktować się bezpośrednio z dystrybutorem, firmą Alstor Sp.j.

*1 Funkcje optymalizacji obrazu zależą od modelu.
*2 Funkcja opcjonalna.
*3 Model DuraVision EVS1VS nie ma złącza USB-A.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.