Nowa seria kalibratorów Datacolor – Spyder X2. Kalibracja w 2 minuty!

Opublikowano 10 maja 2023

Datacolor, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania kolorami, wprowadza nową generację kalibratorów z serii Spyder: X2 Elite i X2 Ultra. Producent przeprojektował oprogramowanie, stawiając na przejrzystość interfejsu i zaawansowane funkcje kalibracji dzięki maksymalnemu wykorzystaniu możliwości czujnika.

Właśnie dzięki nim bardziej zaawansowany model Spyder X2 Ultra umożliwia kalibrację monitorów o wysokiej jasności (do 2000 cd/m2 / nitów) przeznaczonych do pracy zarówno z obrazami statycznymi, jak i dynamicznymi, w tym materiałami HDR wysokiej jakości. Zaawansowane funkcje kalibracji takie jak targety wideo / broadcastingowe zgodne ze standardami Rec. 709, Rec. 2020, narzędzia do analityki i mapowania obrazu, brak ograniczeń dla ustawień kalibracji, możliwość softproofingu wydruków czy możliwość dopasowania kolorystycznego wielu monitorów sprawiają, że kalibratory z nowej serii Spyder sprawdzą się w każdym środowisku roboczym.

Zaawansowane możliwości funkcji Display Mapping & Analysis oferują lepsze zrozumienie koloru, jasności, kontrastu, gamutu, tonalności i punktu bieli monitorów. Można również sprawdzić jasność ekranu, jednolitość kolorów i dokładność wyświetlania kolorów. W obu produktach nie ma ograniczeń w zakresie ilości ustawień, dzięki czemu spełniają różne potrzeby kalibracji – począwszy od standardowych do pełnej konfiguracji krzywej gamma, punktu bieli i jasności. Z kolei funkcja Soft Proofing pozwala symulować inne wyświetlacze i urządzenia na skalibrowanym ekranie. W przypadku drukarek można sprawdzić, jak będą wyglądać wydruki dla określonego modelu drukarki, papieru i atramentu, a także wykorzystać profil ICC drukarki. Narzędzie Studio Match umożliwia jednoczesną kalibrację wielu komputerów/wyświetlaczy. Zapewnia spójne i dokładne odwzorowanie kolorów na wielu podłączonych monitorach, niezależnie od ich typu.

Przeprojektowany interfejs użytkownika oprogramowania platformy X2 jest bardziej przejrzysty i intuicyjny. Nowicjusze w zakresie kalibracji docenią możliwość skorzystania z zalecanych przez ekspertów predefiniowanych ustawień kalibracji. Natomiast profesjonaliści zaawansowane funkcje kalibracji zarówno w modelu X2 Elite, jak i X2 Ultra.

Kalibratory kolorów Spyder X2 będą dostępne w Polsce już w połowie maja, przewidywane ceny kształtują się na poziomie 269,99 USD – w przypadku X2 Elite i 299,99 USD – w przypadku X2 Ultra).

O firmie Datacolor

Jak mawia producent: „Datacolor ma amerykańskie serce, szwajcarską duszę i międzynarodową wizję.” Firma z siedzibą w Lawrenceville w stanie New Jersey (USA) jest notowana na szwajcarskiej giełdzie, posiada placówki i przedstawicielstwa w ponad 100 krajach. Rozwiązania do zarządzania kolorami Datacolor są tworzone i wspierane pasją, mają certyfikację wielu standardów branżowych.

Misją firmy jest umożliwienie klientom podejmowania obiektywnych, opłacalnych i rozważnych decyzji dotyczących kolorów, które idealnie pasują do indywidualnych systemów workflow. Ponad milion klientów z branży tekstylnej i odzieżowej, chemicznej, fotograficznej, projektowej i innych zaufało rozwiązaniom Datacolor.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.