Nowy model biznesowy EIZO – 43-calowy FlexScan EV4340X

Opublikowano 19 czerwca 2024

EIZO zaprezentowało swój nowy model monitora o przekątnej 42,5” – FlexScan EV4340X. Jest to największy monitor z serii FlexScan, oferujący rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli), wszechstronne złącze USB-C oraz wbudowany port LAN. 

Przestronny ekran i elastyczność użytkowania

Nowoczesne biura w codziennym działaniu wykorzystują szeroką gamę aplikacji do przetwarzania tekstów, komunikacji, prowadzenia cyfrowej dokumentacji, wprowadzania i analizy danych, wideokonferencji, zarządzania bazami danych i innych. Tradycyjne konfiguracje z wieloma monitorami ograniczają użytkownika w swobodnym rozmieszczaniu okien a ramki pomiędzy monitorami często przeszkadzają w pracy.

FlexScan EV4340X obsługuje rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli), wyświetlając czterokrotnie więcej informacji niż standardowe Full HD (1920 x 1080 pikseli) na przestronnym ekranie o przekątnej 42,5”. Dzięki smukłej konstrukcji nie zabiera dużo przestrzeni na biurku, jednocześnie dając możliwość korzystania z zalet dużego ekranu. Jego instalacja polega na podpięciu dwóch kabli, co w efekcie pozwala utrzymać porządek na biurku.

Wszechstronny interfejs USB-C

Nowoczesne laptopy  są coraz cieńsze i bardziej przenośne, często kosztem złączy sygnałowych. EV4340X po podłączeniu przez USB-C działa jako stacja dokująca, co pozwala użytkownikom na wyświetlanie wideo, odtwarzanie dźwięku, przesyłanie sygnałów USB, a ponadto dostarczanie 94W mocy do podłączonych urządzeń, takich jak laptopy, usprawniając pracę w systemie hot desking lub pracę zdalną.

Monitor posiada dedykowany wbudowany port LAN, zapewniający stabilne połączenie przewodowe z siecią po podłączeniu laptopa przez USB typu C. Jest to przydatne podczas prowadzenia wideokonferencji lub niezakłóconego przesyłania dużych ilości danych.

Benefity z pracy na dużym ekranie

Monitor oferuje rozwiązania zwiększające efektywność pracy. Dzięki funkcji Picture-by-Picture (PbyP) monitor może wyświetlać do czterech sygnałów wideo obok siebie na jednym dużym ekranie. Przełącznik na przedniej części monitora pozwala na wybór preferowanego układu okien spośród 12 opcji. Monitor posiada również funkcję Picture-in-Picture (PinP), co umożliwia efektywne udostępnianie ekranu podczas prezentacji i spotkań.

Dołączony do monitora pilot umożliwia kontrolowanie głośności, jasności, wyświetlanego wejścia sygnału, PbyP i innych ustawień, a także włączanie i wyłączanie monitora. Jest to przydatne, gdy użytkownik nie może dosięgnąć przycisków umieszczonych z przodu obudowy.

Wbudowane głośniki

Wbudowanie głośników stereo w monitorach często skutkuje ich masywną konstrukcją. Jednak nowy model EIZO mimo wbudowanych 4-watowych głośników zachowuje smukłą i nierzucającą się w oczy konstrukcję ramki. Głośniki zapewniają czysty dźwięk zarówno przy indywidualnej pracy, jak i podczas telekonferencji.

Ekologiczne i innowacyjne rozwiązania

Dążenie do bardziej zrównoważonej przyszłości pozostaje ważnym celem zarówno dla firm, jak i konsumentów, którzy oczekują od producentów inicjatyw przyjaznych dla środowiska. EV4340X posiada certyfikaty zgodności z globalnymi standardami zrównoważonego rozwoju, takimi jak EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool) i EnergyStar, co świadczy o świadomości ekologicznej. Działania obejmują m.in. wykorzystanie ponad 75% materiałów z recyklingu, zmniejszone zużycie energii, użycie tektury i gazet z recyklingu w opakowaniach oraz zarządzanie cyklem życia produktu.

Cechy modelu EV4350X:

  • Wejścia sygnałowe: DisplayPort, HDMI® i USB typu C
  • Dwa porty USB typu A i jeden port USB typu C do podłączania urządzeń peryferyjnych
  • Funkcje ochrony oczu: powłoka antyodblaskowa, wyświetlacz z ograniczonym migotaniem i tryb Paper Mode
  • Automatyczna regulacja jasności dzięki funkcjom Auto EcoView i EcoView Optimizer 2
  • 5-letnia gwarancja

Więcej informacji o monitorach EIZO

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.