Nagroda techniczno-naukowa amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej dla monitorów EIZO ColorEdge z funkcją autokalibracji

Opublikowano 3 lutego 2021

Firma EIZO ogłosiła, że jej monitory graficzne z serii ColorEdge CG z wbudowanym kalibratorem otrzymały nagrodę techniczno-naukową od amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

 

Akademia przyznaje nagrody techniczno-naukowe osobom i firmom, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju technologii filmowej. Wirtualna ceremonia wręczenia 17 nagród za osiągnięcia naukowo-techniczne odbędzie się w sobotę 13 lutego 2021 r. Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć na stronie Oskarów o godz. 22:00 czasu polskiego.

EIZO odbierze nagrodę dla monitorów ColorEdge CG z funkcją kalibracji sprzętowej. Trafi ona w ręce innowatorów, którzy w największym stopniu przyczynili się do rozwoju tej technologii: starszego product managera Masato Nakashimy, starszego inżyniera Junji Sakudy, głównego inżyniera Koichi Ueno i głównego inżyniera Junro Yonemitsu.

Nowoczesna technologia kalibracji sprzętowej EIZO jest owocem szeroko zakrojonych badań i inwestycji w dziedzinie rozwiązań do obrazowania przeznaczonych dla różnych sektorów rynku, m.in. medycyny. W 2005 roku EIZO zaprezentowało monitor medyczny z wbudowanym czujnikiem umożliwiającym kalibrację ekranu i stabilizację jasności, aby zapewnić precyzyjne wyświetlanie monochromatycznych obrazów radiologicznych. Producent dalej rozwijał tę technologię, a w 2010 roku wprowadził na rynek pierwszy monitor graficzny z funkcją autokalibracji – ColorEdge CG245W. Monitory EIZO z wbudowanym kalibratorem mogą przeprowadzać kalibrację automatycznie, co eliminuje potrzebę korzystania z zewnętrznych urządzeń pomiarowych i zapewnia wierne odtwarzanie kolorów wraz z upływem czasu. Produkcja zintegrowanych czujników kalibracji odbywa się w zakładach EIZO, bez udziału stron trzecich.

Ekran zapewniający wierną reprodukcję barw to podstawa w wielu branżach – m.in. w ochronie zdrowia, gdzie wyświetlane obrazy służą do diagnostyki chorób, oraz w zastosowaniach kreatywnych takich jak kinematografia, gdzie prawidłowo skalibrowany monitor pozwala skupić się na opowiadanej historii.

Z monitorów EIZO ColorEdge korzystają czołowe studia filmowe na całym świecie.

Do produkcji nagradzanych filmów potrzeba nagradzanych technologii! Gratulujemy naszym partnerom z EIZO tej jakże zasłużonej nagrody od Akademii. Z dumą wykorzystujemy monitory EIZO ColorEdge z funkcją autokalibracji do tworzenia efektów specjalnych, aby mieć pewność, że oferujemy widzom doświadczenia filmowe najwyższej jakości”.

DNEG
Diuna (2021), Nie czas umierać (2021), Wonder Woman 1984 (2020), Tenet (2020)

„W branży kreatywnej monitory EIZO były pierwszym odpowiednim następcą monitorów kineskopowych. Po wprowadzeniu modeli z funkcją autokalibracji stały się naszym standardem dla grafików komputerowych. Dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić jednakową jakość obrazu na całym świecie. Gratulujemy EIZO ich najnowszej nagrody – to zasłużony wyraz uznania dla technologii i pozycji EIZO na rynku”.

Framestore
Nie czas umierać (2021), Niebo o północy (2020), Mroczne materie (2019), Wonder Woman 1984 (2020), Blade Runner 2049 (2017), Grawitacja (2013)

„Bardzo cieszy nas, że nasi koledzy z EIZO zdobyli tak prestiżową nagrodę. Monitory ColorEdge CG i oprogramowanie ColorNavigator do zarządzania kolorem pomagają nam tworzyć animowane światy w najpiękniejszych barwach. Dziękujemy EIZO za nieustanny wysiłek wkładany w doskonalenie tych narzędzi i gratulujemy im tego wspaniałego osiągnięcia”.

LAIKA
Praziomek (2019), Kubo i dwie struny (2016), Pudłaki (2014), ParaNorman (2012), Koralina i tajemnicze drzwi (2009)

„Od momentu wprowadzenia monitorów EIZO z autokalibracją byliśmy zachwyceni ich jakością i funkcjami. Współpraca z naszymi kolegami w EIZO jest czystą przyjemnością i bardzo cieszy nas, że Akademia przyznała im tę wielce zasłużoną nagrodę”.

Industrial Light & Magic
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (2019), The Mandalorian (2019), Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (2018), Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (2017), Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016), Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)

„Gratulujemy nagrody! Dzięki zaufaniu do monitorów EIZO nasi twórcy mogą lepiej ze sobą współpracować i realizować wiele wspaniałych filmów, także animowanych. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakiego od lat udziela nam personel EIZO”.

IMAGICA Lab. Inc.

„Gratulujemy EIZO tego zasłużonego wyróżnienia. Używamy modeli ColorEdge z funkcją autokalibracji do tworzenia efektów specjalnych do wszystkich filmów w naszym studio, w tym filmów nagradzanych Oskarami. Dzięki monitorom EIZO reprodukcja kolorów jest zawsze wierna i spójna”.

Method Studios

„Możliwość dobrej oceny kolorów jest podstawą w naszej branży. EIZO jest nieocenionym partnerem, zawsze wychodzącym naprzeciw naszym potrzebom, chętnym zrozumieć i współdzielić nasze standardy. Nie dziwi nas, że ich ciężka praca została nagrodzona. EIZO odgrywa kluczową rolę w naszej branży, a ich gotowość do prawdziwej technologicznej współpracy wyróżnia ich na tle konkurencji. Gratulujemy nagrody Akademii!”

MPC Film
Godzilla kontra Kong (2021), 1917 (2019), Księga dżungli (2016)

„Jesteśmy niezwykle dumni, że nasi koledzy z EIZO dostąpili takiego zaszczytu. Wykorzystujemy ich monitory w produkcji wszystkich filmów Pixar od czasów Gdzie jest Dory? i w pełni zgadzamy się z decyzją Akademii. Gratulacje!”   

Pixar Animation Studios
Co w duszy gra (2020), Toy Story 4 (2019), Coco (2017)

„Monitory ColorEdge pomogły nam pokonać przeszkody związane z technologią taśm filmowych i osiągnąć wierną produkcję kolorów na ekranach kinowych. Cieszy nas, że znaleźliśmy się w czasach, w których cyfryzacja ułatwia zarządzanie kolorem. Jesteśmy niezwykle wdzięczni studiom postprodukcji, z którymi współpracujemy, jak również inżynierom EIZO, którzy rozwinęli tę technologię. Oprogramowanie ColorNavigator pozwoliło nam kompleksowo zarządzać kolorem nie tylko w studio, ale również w kontaktach z naszymi zewnętrznymi wykonawcami. Rozwiązania EIZO stanowią dla nas nieocenione wsparcie za kulisami”.

SHIROGUMI INC.
STAND BY ME Doraemon 2 (2020), The Great War of Archimedes (2020)

„Największą zaletą monitorów EIZO jest funkcja autokalibracji. To kluczowa sprawa – chcemy mieć pewność, że cały czas pracujemy z idealnie odwzorowanymi, spójnymi kolorami”.

Skydance Media
Terminator: Mroczne przeznaczenie (2019)

„Gratulujemy nagrody techniczno-naukowej od Akademii. Nasze studio wykorzystuje monitory EIZO ColorEdge do produkcji wszystkich filmów Ghibli już od 2011 roku. Chylimy czoła przed działem rozwoju EIZO – pionierami w dziedzinie monitorów z funkcją kalibracji, które stały się niezbędnym narzędziem w cyfrowej produkcji filmów”.

Studio Ghibli
Marnie. Przyjaciółka ze snów (2014), Zrywa się wiatr (2013)

„Przeszliśmy trudną, ale i satysfakcjonującą drogę. Cieszy nas, że nasza technologiczna współpraca zaowocowała tak pozytywnym wyróżnieniem dla EIZO za ich wspaniałe osiągnięcia”.

Walt Disney Animation Studios
Raya i ostatni smok (2021), Kraina lodu 2 (2019), Ralph Demolka 2 (2018)

„Monitory EIZO pomogły nam w produkcji największych filmów i seriali w Hollywood, takich jak Diuna, Terminator: Mroczne przeznaczenie, Beastie Boys: ich historia czy The Stand. Nagroda Akademii jest w pełni zasłużona!”

Wylie VFX
Diuna (2021), Beastie Boys: ich historia (2020), The Stand (2020), Terminator: Mroczne przeznaczenie (2019)

Decyzję Akademii skomentował również Yoshitaka Jitsumori, prezes i CEO EIZO:

„Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest ciągłe inwestowanie w rozwój naszych pracowników poprzez kultywowanie środowiska korporacyjnego wspierającego kreatywność, rozwiązywanie problemów i pasję. EIZO uznaje osiągnięcia wszystkich pracowników, których oddanie, pomysłowość i praca zespołowa przyczyniły się do powstania technologii EIZO dla branży kreatywnej – także tych, którzy pracowali nad pierwszym monitorem z funkcją kalibracji dla medycyny. Każda innowacja stanowi bazę dla następnej i z dumą patrzę, jak nasi pracownicy wykorzystują swoje różnorodne doświadczenia, by tworzyć kolejne innowacyjne technologie. Nagrodę Akademii traktujemy jako odskocznię do jeszcze większych osiągnięć w przyszłości”.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.