Medyczna nowość EIZO: nagrywarka 4K do archiwizacji obrazów wideo z endoskopii, mikrochirurgii i innych precyzyjnych zabiegów

Opublikowano 14 listopada 2023

Do medycznego portfolio EIZO dołącza CuratOR MIR-1: pierwsza medyczna nagrywarka przeznaczona do archiwizowania obrazów pochodzących z endoskopów oraz mikroskopów i kamer chirurgicznych. Dzięki niej placówki ochrony zdrowia mogą zapisywać statyczne i ruchome obrazy w wysokiej rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) z prędkością 60 klatek na sekundę (fps).

MIR-1 potrafi nagrywać wideo w natywnej rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) lub wideo przeskalowane do rozdzielczości full HD (1920 x 1080). Złącza wejściowe BNC (12G-SDI) i HDMI obsługują sygnały wideo 4K UHD z prędkością 60 klatek na sekundę, umożliwiając przechwytywanie wysokiej jakości obrazu z różnych systemów obrazowania. Oprócz wideo nagrywarka może także przechwytywać i zapisywać obrazy statyczne.

MIR-1 ma wbudowany szybki dysk SSD cechujący się wysoką odpornością na wibracje i wstrząsy. Dzięki pojemności 2 terabajtów w pamięci wewnętrznej można zapisać nawet 175 godzin nagrań wideo w rozdzielczości 4K lub 885 godzin nagrań w rozdzielczości full HD.

Nagrywarka obsługuje standardy kompresji H.264 (AVC) oraz H.265 (HEVC). Standard H.264 zapewnia kompatybilność z szerokim wachlarzem urządzeń i przeglądarek, podczas gdy nowszy standard H.265 umożliwia wyższy stopień kompresji bez utraty jakości. Operator może wybrać opcję kompresji w zależności od tego, jak mają być używane przechwytywane treści.

Z przodu nagrywarki znajdują się dwa porty USB 5 Gb/s umożliwiające zapisywanie nagrań na nośnikach zewnętrznych takich jak dysk HDD czy przenośny dysk SSD. MIR-1 pozwala również przesyłać dane z pamięci wewnętrznej na nośniki zewnętrzne, np. aby obejrzeć je podczas konferencji lub edytować do celów edukacyjnych.

Aby ułatwić zarządzanie plikami wideo, MIR-1 może zapisywać informacje dotyczące każdego nagranego zabiegu, np. nazwisko i numer identyfikacyjny pacjenta. Potrafi również uzyskać dane pacjentów z czytników kodów kreskowych.

Kontrolka umieszczona z przodu obudowy pozwala jednym rzutem oka upewnić się, czy zabieg jest nagrywany. Ponadto status nagrywania może wyświetlać się na monitorach z serii CuratOR EX, by chirurg mógł go sprawdzić bez odrywania wzroku od ekranu.

Łącząc nagrywarkę CuratOR MIR-1 z kamerą chirurgiczną CuratOR SC430-PTR oraz monitorami z serii CuratOR EX, szpital otrzymuje kompleksowe rozwiązanie na salę operacyjną.

EIZO zaprezentuje nagrywarkę MIR-1 na targach Medica 2023 w dniach 13-16 listopada w niemieckim Düsseldorfie. Zapraszamy na stoisko H41 w hali 10.

 

Dostępność

Sprzedaż nagrywarki CuratOR MIR-1 rozpocznie się w sierpniu 2024 roku. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w różnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.