Large Monitor Manager z trzema wyjściami 4K: nowość EIZO do zarządzania obrazami na salach operacyjnych

Opublikowano 1 grudnia 2021

EIZO poszerza swoje medyczne portfolio o urządzenie LMM0802-HDMI (Large Monitor Manager) z trzema wyjściami 4K, umożliwiające wyświetlanie wielu źródeł obrazu na kilku monitorach lub jednym monitorze wielkoformatowym. Producent zaprezentował również odświeżoną wersję urządzenia LMM0804 oferującego podobne funkcje. Nowe modele powstały z myślą o różnorodnych zastosowaniach w dziedzinach takich jak chirurgia, kardiologia czy radiologia interwencyjna.

Różne konfiguracje

Liczba cyfrowych źródeł wideo używanych w szpitalach wciąż rośnie, a proces zarządzania obrazami na salach operacyjnych staje się coraz bardziej skomplikowany. Urządzenie LMM0802-HDMI wyposażono więc w dwa dodatkowe złącza wyjściowe HDMI, które pozwalają bezpośrednio podłączyć dwa kolejne monitory 4K UHD. LMM0802-HDMI obsługuje sygnał 4K/60p przez jeden kabel HDMI lub dwa kable DVI. Dostępne są dwa tryby pracy: w trybie Single Workspace można wyświetlać do 8 sygnałów wideo na trzech monitorach 4K UHD jednocześnie, a w trybie Dual Workspace obrazy wyświetlają się na wielu monitorach w rozdzielczości do 4 megapikseli.

Dynamiczny układ okien

Model LMM0802-HDMI i odświeżona wersja modelu LMM0804 oferują również zupełnie nowe funkcje. Jedną z nich jest dynamiczny układ okien, który pozwala zmienić rozmiar wyświetlanych obrazów za pomocą myszki. W razie potrzeby zawartość każdego okna można przybliżyć lub oddalić. Funkcja adnotacji pozwala natomiast na bieżąco dodawać tekst lub grafikę do wyświetlanych obrazów w celach dokumentacji.

Różne możliwości pracy

Korzystając z urządzenia Large Monitor Manager, operator może skupić się na jednym monitorze, myszce i klawiaturze zamiast ciągle przełączać się między różnymi sprzętami. Pozwala to przyspieszyć pracę i zmniejszyć ryzyko błędów. Do urządzenia można także podłączyć dwa monitory, dwie myszki i dwie klawiatury, aby stworzyć podwójne stanowisko pracy w pomieszczeniu kontrolnym. Układ obrazu wyświetlanego na monitorach można modyfikować lokalnie za pomocą myszki i klawiatury lub zdalnie za pomocą interfejsu w przeglądarce internetowej. Oddzielnie sprzedawane jest oprogramowanie LMM Control, kompatybilne z wszystkimi modelami Large Monitor Manager, które pozwala m.in. zmieniać rozmieszczenie sygnałów wideo i korzystać z funkcji dynamicznego układu okien nawet na komputerze z obsługą dotykową.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.