IMAGE i Alstor podejmują współpracę na polskim rynku rozwiązań PACS

Opublikowano 8 lutego 2022

Alstor podpisał strategiczną umowę dystrybucyjną z IMAGE Information Systems, niemieckim dostawcą rozwiązań PACS.

1 lutego 2022 r. Alstor zawarł umowę z IMAGE Information Systems, otrzymując tym samym wyłączną dystrybucję iQ-VIEW (stacji do odczytu badań radiologicznych) na terenie Polski. Ogłoszone niedawno wycofanie z rynku stacji roboczej eFilm zwiększyło potencjał sprzedażowy iQ-VIEW, ponieważ oba rozwiązania mają podobny interfejs użytkownika, co znacznie upraszcza migrację. Alstor będzie również promował i serwisował iQ-SYSTEM PACS, czyli konfigurowalny, wysoce skalowalny system do komunikacji i archiwizowania obrazów.

Jako jeden z największych niezależnych dostawców rozwiązań obrazowania medycznego w Polsce, Alstor dysponuje mocno rozwiniętą siecią dystrybucji. Dział serwisu firmy Alstor wprowadził i stosuje system zarządzania jakością zgodny dwoma normami ISO najbardziej liczącymi się na rynku medycznym: ISO 9001:2015 oraz ISO 13485:2016. IMAGE Information Systems jest natomiast największym niezależnym producentem rozwiązań RIS i PACS w Niemczech. Obie firmy są własnością prywatną i nie są zależne od globalnych producentów.

Zdaniem Adama Zwierzynskiego, CEO Alstor, podpisanie umowy dystrybucyjnej z IMAGE Information Systems stanowi ważny krok w ponad 35-letniej historii firmy. „Do tej pory Alstor odnosił największe sukcesy z vendorami, którzy mieli jasną strategię rynkową i technologiczną. Nasza współpraca z IMAGE wygląda więc obiecująco”.

Dr Arpad Bischof, CEO IMAGE, również cieszy się z nawiązanej współpracy. „Jestem dumny, że po długich negocjacjach udało nam się znaleźć w Polsce tak doświadczonego partnera”.

Oprogramowanie iQ-VIEW

Inne wydarzenia i informacje

Kontakt ze specjalistą

IMAGE i Alstor podejmują współpracę na polskim rynku rozwiązań PACS

 
Katarzyna Wakulska

Dyrektor Działu Medycznego

Medycyna

+48 609 206 163
Sławomir Dźwigała

Specjalista ds. kluczowych klientów (produkty i systemy medyczne)

Medycyna

+48 506 049 336
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.