Ergotron i Alstor zacieśniają współpracę na polskim rynku

Opublikowano 10 lipca 2023

1 lipca 2023 r. Alstor podpisał strategiczną umowę dystrybucyjną z firmą Ergotron, twórcą ergonomicznych rozwiązań, takich jak ramiona i uchwyty czy wózki do monitorów i stacji roboczych.

Marka Ergotron znana jest na świecie z innowacyjności – firma ma ponad 200 patentów, a jej produkty zdobywają liczne nagrody w konkursach branżowych. Ergotron to także bezkonkurencyjna jakość, mająca odzwierciedlenie w wieloletniej gwarancji.

„Wejście na rynek z marką, która stawia przede wszystkim na jakość i z tego powodu nie może być niskobudżetową alternatywą, wymaga znacznego wysiłku oraz doświadczenia
w sprzedaży i marketingu.”
– mówi CEO firmy Alstor, Adam Zwierzynski – „Ale mamy pewność, że gdy podejmiemy wystarczające starania, otrzymamy nagrodę w postaci stabilnej bazy klientów, ponieważ użytkownicy, którzy zetkną się z ponadprzeciętną jakością stają się bardzo lojalnymi i pełnymi pasji ambasadorami marki. Potwierdzają to nasze wieloletnie doświadczenia z marką EIZO.”

Od lat Alstor z sukcesem promuje marki premium w Polsce, więc Ergotron wydaje się być oczywistym dopełnieniem oferty dystrybutora.

„Dzięki nowoczesnym, ergonomicznym produktom z portfolio Ergotron osoby, które wykonują zawody wiążące się z użytkowaniem sprzętu komputerowego, będą mogły lepiej zadbać o swój komfort i samopoczucie w pracy” – stwierdził Paul Zuidema, dyrektor zarządzający na region EMEA w firmie Ergotron. „Zdecydowaliśmy się sformalizować naszą współpracę z Alstor, ponieważ jest to firma działająca na rynku już od ponad 30 lat, zapewniająca obsługę klienta na najwyższym poziomie”.

Jako jeden z niezależnych dostawców rozwiązań obrazowania, w tym obrazowania medycznego w Polsce, Alstor dysponuje mocno rozwiniętą siecią dystrybucyjną, co znacząco pomoże w odpowiednim adresowaniu oferty firmy Ergotron.

W portfolio producenta dostępne są zarówno lekkie wózki z szerokim spektrum zastosowań w różnego typu placówkach medycznych, jak nieco bardziej złożone rozwiązania z niezależnym zasilaniem. Cechą wspólną są szerokie możliwości personalizacji, każdy wózek można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Zaletą Ergotron jest bardzo rozwinięta oferta dla użytkowników korporacyjnych jak i zwykłych konsumentów. Niezliczone kombinacje uchwytów na jeden lub więcej monitorów, naścienne uchwyty na całe stacje robocze, podstawki na biurka do pracy zmiennej w pozycji siedzącej i stojącej – to tylko niektóre ze sztandarowych linii Ergotron. Rozwiązań jest tak wiele, że każdy klient znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Zarówno wózki, jak i uchwyty Ergotron mają co najmniej 5-letnią gwarancję na elementy mechaniczne. Wykonane są z dbałością o szczegóły i przechodzą intensywne testy wytrzymałościowe.

O firmie Ergotron

Ergotron, Inc. to międzynarodowa firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Od ponad 40 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją rozwiązań, których celem jest poprawa warunków pracy, nauki i zabawy. Wykorzystując zasady projektowania skoncentrowane na człowieku, Ergotron tworzy ergonomiczne rozwiązania, które świetnie sprawdzają się w różnych dziedzinach, m.in. w opiece zdrowotnej, edukacji oraz środowiskach biurowych i domowych.

Produkty Ergotron cechuje innowacyjność, firma zdobyła ponad 200 patentów,  a marki z jej portfolio, takie jak WorkFit®, CareFit™, LearnFit® i JŪV™ zdobyły liczne nagrody w konkursach branżowych. Ergotron ma siedzibę główną w St. Paul w Minnesocie, oddziały odpowiedzialne za sprzedaż i marketing rozlokowane są w Ameryce Północnej, Europie i regionie Azji i Pacyfiku. Wszystkie produkty są projektowane w Stanach Zjednoczonych i produkowane w zakładach Ergotron w St. Paul i Chinach.

Kontakt dla prasy:
Karolina Trojanowska
k.trojanowska@alstor.com.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.