EIZO wprowadza dwa nowe monitory do radiologii interwencyjnej i na sale operacyjne

Opublikowano 27 maja 2024

Do serii monitorów CuratOR dołączają dwa nowe modele: 55-calowy LL550W (3840 x 2160) oraz 19-calowy LS1910 (1280 x 1024). Oba zostały zoptymalizowane pod kątem wyświetlania monochromatycznych i kolorowych obrazów medycznych, takich jak te stosowane w kardiologii, angiografii i radiologii interwencyjnej.

Do przeprowadzania minimalnie inwazyjnych badań i zabiegów potrzebne są przede wszystkim precyzja i efektywność. Należy więc zapewnić zespołowi medycznemu optymalne środowisko pracy, które gwarantuje dobre pole widzenia, komfort i łatwą obsługę. Nowe monitory chirurgiczne CuratOR zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem wymagań tego typu środowisk. Oba modele poddawane są kalibracji fabrycznej do standardu DICOM Part 14, dzięki czemu można korzystać z nich w celach diagnostycznych.

CuratOR LL550W

LL550W jest następcą modelu LS580W. Wyposażono go w obszerny, 55-calowy panel IPS w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) z jasnością na poziomie 700 cd/m2, współczynnikiem kontrastu 1100:1 i szerokimi kątami widzenia. Monitor o takich parametrach umożliwia wygodne oglądanie kluczowych danych w jednym miejscu – zwłaszcza w przypadku, gdy kilka osób potrzebuje jednocześnie oglądać różne obrazy.

Wielkoformatowe monitory LCD są podatne na wahania jasności (różna jasność w różnych częściach ekranu), co negatywnie wpływa na wierne wyświetlanie obrazu. Aby temu przeciwdziałać, model LL550W wyposażono w autorską technologię DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje te wahania i zapewnia równomierną jasność na całej powierzchni ekranu. Obrazy wyświetlają się w czasie rzeczywistym z minimalnym opóźnieniem, co pozwala pewnie i precyzyjnie przeprowadzać zabiegi takie jak wprowadzenie cewnika.

Monitor LL550W jest kompatybilny ze standardem montażowym VESA, można więc przymocować go do znajdujących się już na sali operacyjnej uchwytów sufitowych lub ściennych.

CuratOR LS1910

Model LS1910 ma ekran w rozdzielczości 1280 x 1024, typową jasność na poziomie 330 cd/m2 oraz typowy współczynnik kontrastu 1000:1. Panel IPS z szerokimi kątami widzenia gwarantuje, że kolory i kontrast pozostają niezmienne nawet przy patrzeniu na ekran z boku. Obraz wyświetla się bez migotania nawet przy niskiej częstotliwości odświeżania, co zapobiega związanemu z tym zjawiskiem zmęczeniu wzroku.

Na salach operacyjnych i w innych środowiskach, gdzie wyświetla się obrazy medyczne, często stosuje się sprzęty korzystające z różnych sygnałów wideo i rozdzielczości. LS1910 ma złącza wejściowe DisplayPort oraz DVI-I, dzięki czemu bez problemu da się go podłączyć zarówno do nowoczesnych, jak i do starszych systemów obrazowania – niezależnie od tego, czy źródło obrazu jest cyfrowe, czy analogowe. Monitor może wyświetlać odbierane sygnały wideo w rozmiarze rzeczywistym, przeskalowane lub dopasowane do ekranu, w zależności od potrzeb użytkownika.

LS1910 dostępny jest w wersji ze stopką lub bez i zapewnia kompatybilność ze standardem montażowym VESA. Dzięki swym kompaktowym rozmiarom zmieści się nawet tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

Więcej informacji na temat monitorów EIZO

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.