Nowość w portfolio medycznym – EIZO RadiForce RX1270: 12-megapikselowy, kolorowy monitor 30,9” do zastosowań multimodalnych

Opublikowano 6 grudnia 2019

EIZO wprowadza do swojej oferty monitor RadiForce RX1270 z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 30,9” i wysokiej rozdzielczości 12 megapikseli. Multimodalny monitor, nad którym prace ogłoszono 3 kwietnia 2019, pojawi się w sprzedaży na początku 2020 roku.

RadiForce RX1270 powstał z myślą o radiologach, którzy coraz częściej muszą wykonywać diagnostykę na podstawie wielu różnych rodzajów badań. Mając na uwadze wygodę użytkowników, EIZO stworzyło monitor multimodalny, który oferuje zaawansowane funkcje diagnostyczne, ale jednocześnie jest przyjazny w obsłudze.

RX1270 ma najwyższą rozdzielczość spośród monitorów medycznych EIZO, bo aż 12 megapikseli (4200 x 2800). To ok. 1,3 raza więcej niż drugi w kolejności model EIZO o największej rozdzielczości, mający 8 megapikseli (4096 x 2160). Dzięki zwiększonej rozdzielczości na ekranie można wyświetlać jeszcze więcej obrazów medycznych naraz, co usprawnia i ułatwia diagnostykę. Podobnie jak inne monitory multimodalne EIZO, RX1270 automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, aby wyświetlać wszystkie badania w optymalnej skali szarości.

Duży kontrast między słabym oświetleniem panującym w pomieszczeniach diagnostycznych a jasnym ekranem często powoduje zmęczenie wzroku, dlatego RX1270 ma wbudowaną lampę, która delikatnie oświetla ścianę za monitorem, nie pogarszając przy tym widoczności obrazu. Do dyspozycji radiologa jest również regulowana lampka punktowa, która ułatwia czytanie papierowych dokumentów.

Monitor wyposażono również w autorskie funkcje diagnostyczne EIZO Work-and-Flow. Funkcja Point-and-Focus pozwala zaznaczyć wybrane obszary obrazu w celu ich dokładnego porównania, funkcja Hide-and-Seek służy do wyświetlania drugiego okna w rogu ekranu, eliminując potrzebę używania dodatkowego monitora, natomiast funkcja Switch-and-Go umożliwia obsługę dwóch komputerów za pomocą jednej myszki i klawiatury.

Dostępność RadiForce RX1270

Sprzedaż monitora RadiForce RX1270 rozpocznie się w styczniu 2020 r. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w poszczególnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

Więcej informacji o produkcie na polskiej stronie EIZO

RadiForce RX1270

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.