EIZO wprowadza do sprzedaży 2 nowe monitory, które mogą pełnić role stacji dokujących i komunikujące się za pośrednictwem interfejsu USB-C

Opublikowano 27 lipca 2020

EIZO zapowiedziało wprowadzenie do oferty dwóch nowych modeli monitorów biurowych przeznaczonych na stanowiska typu hot-desk czy do instalacji wielomonitorowych. FlexScan EV2795 i EV2495 komunikują się poprzez interfejs USB-C umożliwiający podłączenie szeregowe (daisy chain) aż 4 monitorów do jednego źródła sygnału. Co więcej, monitory mają wbudowane karty sieciowe i huby USB, dzięki czemu istnieje możliwość wykorzystania ich w charakterze stacji dokującej – podłączenia sieci oraz peryferiów.

Model FlexScan EV2795 ma 27” ekran o rozdzielczości 2560 x 1440, a FlexScan EV2495 – ma 24” ekran o rozdzielczości 1920 x 1200. Bezramkowa konstrukcja i możliwość połączenia szeregowego sprawiają, że monitory świetnie sprawdzą się w instalacjach wielomonitorowych. Uzyskana przestrzeń robocza pozwala na bardziej efektywną pracę i korzystanie z wielu aplikacji na raz.

Możliwość wykorzystania tych modeli jako stacji dokujących sprawia, że świetnie sprawdzą się na stanowiskach hot-desk czy w pracy zdalnej – podłączenie komputera do danego środowiska sprowadza się do podpięcia jednego kabla USB-C, ponieważ w tym przypadku interfejs umożliwia również zasilanie laptopa mocą 70W. Ten wydajny interfejs zapewnia również wysoki transfer danych, co w praktyce oznacza niezakłócone telekonferencje i szybkie pobieranie materiałów potrzebnych do pracy.
W obecnych czasach wiele nowoczesnych laptopów nie ma już wejścia sieciowego i konieczny jest zakup specjalnych adapterów, które umożliwiają wpięcie do firmowej czy domowej sieci. W tym przypadku, dzięki wbudowanej karcie sieciowej nie ma takiej potrzeby.
Obudowa dostępna jest w wersji czarnej i białej – produkty dostarczane są wraz z kablami w korespondującym kolorze, dzięki czemu przestrzeń pracy wygląda estetycznie.

Nowe modele FlexScan EV2795 i EV2495 uzyskały szereg międzynarodowych certyfikatów, włączając TCO Certified Generation 8, EPEAT i EnergyStar. Co więcej, monitory FlexScan spełniają warunki Sustainable Development Goals (SDGs) określone przez Organizację Narodów Zjednoczonych odnośnie ochrony środowiska i zwiększenia wydajności pracy.

Inne funkcje

  • Dodatkowo wejścia DisplayPort i HDMI;
  • Funkcje chroniące wzrok, takie jak obraz bez migotania (flicker-free) czy możliwość obniżenia jasności do 1 cd/m2;
  • Wygodna stopka z szerokimi możliwościami regulacji, m.in. dostosowaniem wysokości, odchyleniem w pionie czy obrót w płaszczyźnie pionowej;
  • Niski pobór mocy.

Monitory objęte są 5-letnią gwarancją. W sprzedaży powinny pojawić się na przełomie października i listopada.

Więcej informacji o monitorach EIZO znaleźć można na stronie www.eizo.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.