EIZO wprowadza 27″ monitor z ekranem w rozdzielczości 4K UHD, złączem USB-C i możliwością kalibracji sprzętowej

Opublikowano 17 marca 2020

Linia monitorów ColorEdge CS skierowana jest do hobbystów i profesjonalistów o skromniejszym budżecie, którzy chcą korzystać z zaawansowanych funkcji spotykanych w monitorach ColorEdge CG. ColorEdge CS2740 to pierwszy model z serii CS oferujący rozdzielczość 4K UHD, czyli czterokrotnie wyższą niż full HD (1920 x 1080). Wysoka gęstość pikseli wynosząca aż 164 ppi dla obrazów 4K sprawia, że znaki alfanumeryczne i kontury wyświetlane są z doskonałą ostrością, która pozwala zobaczyć najdrobniejsze detale bez konieczności przybliżania obrazu.

Rozdzielczość 4K

27-calowy ekran zapewnia obszerną przestrzeń roboczą do wyświetlania materiałów full HD jednocześnie z paskami narzędzi, paletami i innymi oknami. Dzięki temu CS2740 doskonale nadaje się do pracy twórczej (edycji zdjęć i wideo, projektowania graficznego) w rozdzielczości do 4K.

Złącze USB-C

Wbudowane złącze USB-C umożliwia jednoczesne przesyłanie sygnałów wideo i danych USB, a także ładowanie podłączonego laptopa lub smartfona z mocą 60 W. Wszystko odbywa się za pośrednictwem jednego kabla, co pozwala uniknąć plątaniny przewodów na stanowisku pracy.

Szeroki gamut

ColorEdge CS2740 ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB® (aż 99%), dzięki czemu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Wykorzystuje również autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje wahania jasności i chromatyczności w różnych częściach ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

EIZO 27" monitor z ekranem w rozdzielczości 4KMonitor współpracuje ponadto z dwoma autorskimi programami EIZO: ColorNavigator 7, umożliwiającym regularne przeprowadzanie kalibracji i kontrolowanie jakości monitora, oraz Quick Color Match, ułatwiającym osiągnięcie zgodności kolorystycznej między ekranem a wydrukiem.

Inne cechy

  • Płynne przejścia tonalne dzięki wyświetlaniu 10-bitowych kolorów z 16-bitowej tabeli LUT (1)
  • Złącza wejściowe USB-C, HDMI i DisplayPort
  • Opcjonalny kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od ekranu
  • 5-letnia gwarancja producenta (2)

Dostępność

Model ColorEdge CS2740 jest w sprzedaży w Polsce od maja.

  1. Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie obsługujące 10-bitowy sygnał.
  2. Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin.

Więcej informacji na temat produktów EIZO znaleźć można na stronie: www.eizo.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.