EIZO wprowadza 19-calowy monitor medyczny o wysokiej jasności do zastosowań na salach operacyjnych i w radiologii interwencyjnej

Opublikowano 19 listopada 2021

EIZO poszerza swoje portfolio rozwiązań medycznych o model CuratOR LX1910 – kolorowy, 19-calowy monitor o wysokiej jasności z ekranem w rozdzielczości 1280 x 1024. Jest on przeznaczony do wyświetlania i interpretowania obrazów kolorowych oraz monochromatycznych w dziedzinach takich jak kardiologia, angiografia i radiologia interwencyjna.

LX1910 wyposażono w panel LCD o typowej jasności 700 cd/m2 i typowym współczynniku kontrastu 1000:1. Zastosowana technologia umożliwia wyświetlanie obrazu bez żadnych zniekształceń geometrycznych, zapewniając jednocześnie szerokie kąty widzenia i brak migotania nawet przy niskiej częstotliwości odświeżania.

Natywna rozdzielczość monitora wynosi 1280 x 1024 pikseli. Sygnały wideo w innych rozdzielczościach są automatycznie dopasowywane do rozmiaru ekranu, a w razie potrzeby mogą być także wyświetlane w rozmiarze oryginalnym (1:1).

Złącze wideo DVI-I pozwala podłączyć zarówno analogowe, jak i cyfrowe źródła obrazu. Z kolei złącze DisplayPort umożliwia podłączenie nowoczesnych systemów obrazowania.

LX1910 skalibrowano pod kątem standardu DICOM Part 14, aby zapewnić spójne wyświetlanie obrazów. Ponadto monitor oferuje pięć trybów predefiniowanych uwzględniających klasy pomieszczeń DIN 6868-157, dzięki czemu spełnia wymagania obowiązujące dla monitorów diagnostycznych. Wbudowany czujnik podświetlenia automatycznie stabilizuje poziom jasności, kompensując wahania wynikające z upływu czasu i zmian temperatury w otoczeniu.

Umieszczone z przodu obudowy przyciski dają wygodny dostęp do menu OSD monitora. Jest to szczególnie przydatne w środowiskach, w których monitor znajduje się obok innego wyświetlacza, np. na wysięgniku sufitowym. Przyciski sterujące można zablokować, aby nie dopuścić do przypadkowej lub nieupoważnionej zmiany ustawień monitora.

 

Dostępność

Sprzedaż monitora CuratOR LX1910 rozpocznie się w styczniu 2022 roku. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w poszczególnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

Informacje o produkcie

CuratOR LX1910

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.