EIZO rozszerza ofertę o nową generację flagowych 27” monitorów ColorEdge z obsługą HDR, dedykowanych do edycji i postprodukcji

Opublikowano 27 stycznia 2022

EIZO Corporation zaprezentowało pierwsze modele ColorEdge nowej generacji: 27” CG2700X o rozdzielczości UHD i CG2700S z ekranem WQHD. Te flagowe modele będą obsługiwać standard HDR i jako pierwsze monitory graficzne EIZO będą miały wbudowaną kartę sieciową wykorzystującą złącze USB-C. Nowe modele mają też nową obudowę.

ColorEdge CG2700X  może wyświetlać obrazy 4K na matrycy UHD (3840 x 2160), z kolei CG2700S ma ekran o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440). To sprawia, że materiały o wysokiej rozdzielczości wyświetlane są z dużą dokładnością, a na 27” ekranie jest dość miejsca, by wyświetlać okno edycji, palety narzędziowe i inne aplikacje. Dzięki temu modele te świetnie się nadają do edycji materiałów wideo i foto, projektowania 3D, tworzenia gier i innych kreatywnych dziedzin.

Monitory dostarczane są wraz z autorskim oprogramowaniem do zarządzania kolorem ColorNavigator 7 i wyposażone są we wbudowany czujnik. Takie rozwiązanie pozwala na zautomatyzowanie procesu kalibracji, eliminując potrzebę zakupu dodatkowego urządzenia do kalibracji i zapewniając, że ekran będzie wyświetlał obraz poprawnie przez cały czas.

Monitor obsługuje krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), które pozwalają wyświetlać i edytować treści wideo w standardzie HDR (high dynamic range). Korzystając ze zoptymalizowanych krzywych gamma, monitor jest w stanie odtwarzać obrazy w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (standard dynamic range). Dzięki temu twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na dalsze etapy edycji czy color gradingu.

Uniwersalne złącze USB Type-C nie tylko transmituje obraz video, sygnały USB, ale może dostarczyć energię do zasilania podpiętych komputerów, takich jak MacBook Pro czy wydajne laptopy PC, w przypadku CG2700X to 94 W, a w przypadku CG2700S to 92 W. To wygodne rozwiązanie pozwalające łatwiej i szybciej podłączyć się, przemieszczając pomiędzy stanowiskami, na przykład pracując w biurze i zdalnie. Dodatkowym atutem jest wbudowana karta sieciowa zapewniająca stabilne połączenie z firmową siecią LAN czy internetem. Podłączenie laptopa lub komputera typu desktop do portu USB-C umożliwia dostęp do sieci za pośrednictwem monitora.

ColorEdge CG2700X i CG2700S są pierwszymi modelami, które za przykładem monitora referencyjnego EIZO ColorEdge Prominence mają funkcję synchronizacji sygnału. Funkcja ta
w sposób automatyczny dostosowuje ustawienia monitora, takie jak zakres sygnału wejściowego (input range) i format kolorów na wejściu (input color format) do wchodzącego sygnału tak, by parametry kolorów były spójne w trakcie całej postprodukcji.

Tylna część modeli ColorEdge CG2700X i CG2700S wykonana jest z metalu z otworami, które zapewniają lepszy przepływ powietrza, a w następstwie chłodzenie monitora bez uciążliwego szumu wentylatorów. Gładkie, zaokrąglone krawędzie i nieinwazyjna podstawa stopki pozwalają tym monitorom wtopić się płynnie w każde kreatywne środowisko pracy. Oba modele dostarczane są z nowo opracowanymi kapturami, których zadaniem jest ochrona ekranu przed refleksami świetlnymi.

Można je w prosty sposób zamontować na ekranie monitora, ponieważ są jednoczęściowe
i łączą się z monitorami w sposób magnetyczny.

Inne cechy:

  • 98% odwzorowanie przestrzeni kolorów DCI-P3;
  • Płynne przejścia kolorów dzięki jednoczesnemu wyświetlaniu 10-bitowej informacji z 16-bitowej tablicy LUT;1[1]
  • Jednorodność ekranu dzięki opatentowanej technologii digital uniformity equalizer (DUE)
  • Funkcja Nearest Neighbor interpolation do skalowania “w górę” (CG2700X)
  • Funkcja DCI 4K cropping do wyświetlania obrazu w rozdzielczości DCI 4K (4096 x 2160) (CG2700X)
  • Ergonomiczna stopka umożliwiająca regulację wysokości w zakresie (155 mm), odchylenie w pionie (35° up, 5° down), obrót w poziomie (344°) oraz pracę w pozycji portretowej (90°).
  • 5-letnia gwarancja producenta2[2]

Więcej informacji o monitorach EIZO znaleźć można na stronie internetowej.

[1] Konieczna jest kart graficzna i oprogramowanie obsługujące sygnał 10-bitowy.

[2] Czas pracy monitora ograniczony jest do 30.000 godzin.

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.