EIZO rozszerza linię monitorów biurowych z interfejsem USB-C  o kolejny 27” model

Opublikowano 3 czerwca 2022

EIZO wprowadza do oferty kolejną nowość FlexScan EV2781 to kolejny 27 bezramkowy model z matrycą IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 i z uniwersalnym interfejsem USB-C. Model ten zaprojektowano w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju, mając na względzie funkcjonalność i komfort pracy użytkowników.

FlexScan EV2781 dołączył do nowej linii monitorów biurowych, w której dostępne są modele z ekranami od 23.8” do 31.5” wyposażone w interfejs USB-C. Model ten o przekątnej 27” ma rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli (o 1.8 x większą od popularnego standardu Full HD), oferuje obszerną przestrzeń ekranu do zadań wymagających jednoczesnej pracy w wielu aplikacjach.

Zalety USB-C

Wykorzystany interfejs USB-C umożliwia transmisję sygnałów audio, wideo i USB, a także ładowanie podłączonych urządzeń mocą 70W. Dzięki temu osoby przenoszące się między stacjami roboczymi lub pracujące poza biurem mogą łatwiej i szybciej podłączyć laptopa. Dodatkowo monitor ma złącza DisplayPort i HDMI.

Monitor wyposażono w funkcję Picture-by-Picture (PbyP) przydatną w przypadku, gdy do monitora podłączone są dwa komputery i na ekranie wyświetlany jest jednocześnie obraz
z obu jednostek. Taka możliwość usprawnia pracę i oszczędza cenny czas, na przykład podczas spotkań czy konferencji, eliminując konieczność przełączania się pomiędzy dwoma źródłami sygnału. Co więcej, funkcja PbyP upraszcza porównywanie danych z siedzącym obok współpracownikiem czy też dzielenie informacji z różnych źródeł na jednym ekranie.

EIZO jest „eko”

EIZO przykłada bardzo dużą uwagę do ekologii i działa zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, podejmując szereg inicjatyw ograniczających negatywny wpływ na środowisko. Dlatego model EV2781 w 61% stworzono z przetworzonego plastiku, kable są pakowane w papierowe osłonki zamiast plastikowych woreczków, a wypełniacze kartonów tworzone są z przetworzonej pulpy papierowej w miejsce styropianu.

Monitor ma minimalistyczny design, z cienkimi ramkami wokół ekranu. Model dostępny jest w wersji czarnej i białej, dostarczane kable odpowiadają kolorystycznie kolorowi obudowy.

Dodatkowe funkcje:

  • Wejścia sygnałowe DisplayPort, HDMI i USB-C;
  • Hub z czterema portami USB Type-A, do którego można podłączyć peryferia – klawiaturę, myszkę czy kamerkę internetową;
  • Funkcje chroniące wzrok, m.in. matowa powłoka, funkcja ograniczająca migotanie ekranu, tryb wyświetlania Paper;
  • Automatyczna regulacja jasności z wykorzystaniem funkcji Auto EcoView i EcoView Optimizer 2 dla ograniczenia poboru energii;
  • Podstawka z szerokimi możliwościami regulacji, włączając regulację wysokości ekranu, odchylenie w pionie i poziomie, pracę w pozycji portretowej;
  • Certyfikaty TCO Certified Generation 9, EPEAT i EnergyStar.
  • 5-letnia gwarancja i 6 miesięcy gwarancji braku martwych pikseli.

Monitory pojawią się w sprzedaży w lipcu.

Strona produktu

Więcej informacji o monitorach EIZO znaleźć można na stronie internetowej.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.