EIZO prezentuje pierwszy 32-calowy monitor 4K do pracowni rezonansu magnetycznego

Opublikowano 24 listopada 2021

W medycznym portfolio EIZO pojawił się model CuratOR LX3240-MR – pierwszy kolorowy, 8-megapikselowy monitor o przekątnej 32” przeznaczony do użytku w pracowniach rezonansu magnetycznego. Panoramiczny panel 4K UHD (3840 x 2160) powstał specjalnie z myślą o wyświetlaniu obrazów w pobliżu silnych pól magnetycznych generowanych przez aparaturę MRI. Można zainstalować go m.in. na wózku medycznym lub wysięgniku sufitowym.

Pracujący skaner MRI wytwarza silne pole magnetyczne, które zazwyczaj powoduje zniekształcenie obrazów wyświetlanych na znajdujących się w pobliżu monitorach. Z drugiej strony monitory emitują własne pole elektromagnetyczne mogące wpływać na pole magnetyczne skanera MRI i w efekcie zakłócać obrazowanie. W związku z tym zwykłe monitory nie nadają się do użytku w pracowniach rezonansu magnetycznego.

LX3240-MR wykonano ze specjalnie dobranych materiałów, które minimalizują jego wpływ na pola magnetyczne i rezonatory. Monitor jest również odporny na pola magnetyczne o sile do 100 mT, dlatego można umieścić go blisko skanera MRI.

LX3240-MR pozwala wyświetlać sygnały wideo w rozdzielczościach takich jak 4K UHD (3840 x 2160) i Full HD (1920 x 1080). Oferuje złącza wejściowe:

  • DisplayPort 1.2
  • DisplayPort 1.1 (skalowanie z Full HD do 4K UHD)
  • 2 x HDMI z obsługą sygnałów DVI (skalowanie Full HD do 4K UHD)

W fabryce dla modelu LX3240-MR kalibrowanych jest pięć trybów predefiniowanych, dzięki którym można z łatwością dopasować monitor do konkretnego zastosowania i panujących w pomieszczeniu warunków oświetleniowych. W pełni zautomatyzowany system stabilizacji jasności utrzymuje jasność ekranu na stałym poziomie zgodnie ze standardami medycznymi takimi jak DICOM czy Gamma 2.2. Ponadto monitor ma wbudowany czujnik podświetlenia, który kompensuje wahania jasności wynikające z upływu czasu i zmian temperatury w otoczeniu.

Dostępność

Sprzedaż monitora CuratOR LX3240-MR rozpocznie się w listopadzie 2021 r. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w poszczególnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

Informacje o produkcie

CuratOR LX3240-MR

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.