EIZO prezentuje nowy monitor 23,8” ze złączem USB-C i funkcjami ułatwiającymi pracę w domu lub biurze

Opublikowano 18 stycznia 2021

EIZO wprowadziło do swojej oferty bezramkowy monitor FlexScan EV2480 z 23,8-calowym panelem IPS o rozdzielczości full HD (1920 x 1080) oraz złączem USB-C, które zwiększa produktywność i komfort pracy zarówno w domu, jak i w biurze.

FlexScan EV2480 wyposażono w złącze USB-C umożliwiające wyświetlanie sygnałów audio, wideo i USB, a także ładowanie podłączonych urządzeń. Dzięki temu osoby przenoszące się między stacjami roboczymi lub pracujące poza biurem mogą łatwiej i szybciej podłączyć laptopa. Monitor ma również wejścia HDMI i DisplayPort, pozwalające swobodnie podłączyć go do różnych urządzeń.

W nowoczesnych laptopach często brakuje złączy wejściowych, ponieważ producenci rezygnują z nich, by „odchudzić” swoje urządzenia i sprawić, by były bardziej przenośne. Wbudowany port UBS-C w modelu EV2480 daje dostęp do czterech złączy USB-A, umożliwiających podłączenie urządzeń peryferyjnych takich jak mysz, klawiatura, kamerka internetowa lub pamięć zewnętrzna. Oprócz tego terminal USB-C dostarcza zasilanie o mocy do 70 W, co pozwala wygodnie ładować małe komputery stacjonarne i laptopy bez konieczności podłączania osobnego zasilacza.

Monitor wyposażono w stopkę umożliwiającą wygodną regulację wysokości, nachylenia i obrotu. Ekran można ponadto ustawić w trybie portretowym (pionowym), który jest bardziej przyjazny użytkownikowi przy lekturze długich dokumentów tekstowych i stron internetowych.

Drukowanie dokumentów biurowych staje się coraz rzadsze, m.in. za sprawą zwiększonej popularności pracy w domu oraz zaostrzenia środków bezpieczeństwa. Aby czytanie tekstów w postaci cyfrowej było bardziej komfortowe, tryb Paper Mode ogranicza ilość niebieskiego światła emitowanego przez monitor, zapobiegając w ten sposób zmęczeniu wzroku. Używając jednocześnie funkcji Auto EcoView, emisję niebieskiego światła można zmniejszyć aż o 80%.

EV2480 ma wyjątkowo cienkie, niemal niewidoczne ramki, dzięki którym doskonale wpisuje się w styl minimalistyczny. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej czerni albo czystej bieli, która wnosi nieco świeżości do przestrzeni biurowej. Kable dołączone do monitora są w takim samym kolorze, co obudowa.

Inne cechy

  • Funkcje dbające o wzrok, m.in. wyświetlanie obrazu bez migotania oraz regulacja jasności od 1 cd/m2;
  • Obudowa wykonana bez użycia farb i szkodliwych substancji chemicznych;
  • Możliwość wysyłki wielu monitorów w jednym kartonie;
  • 5-letnia gwarancja producenta oraz 6-miesięczna gwarancja braku świecących pikseli.

 Dostępność

Monitor FlexScan EV2480 ma pojawić się w sprzedaży w czerwcu. Nie jest jeszcze znana jego cena.

Informacje o produkcie

FlexScan EV2480

Więcej informacji o produktach EIZO znaleźć można na stronie eizo.pl

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.