EIZO poszerza ofertę monitorów ze złączem USB-C o model w rozdzielczości WUXGA do biura lub home office’u

Opublikowano 9 września 2021

EIZO wprowadza na rynek FlexScan EV2485 – bezramkowy monitor IPS o przekątnej 24,1” i rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200). Monitor wyposażono w terminal USB-C, który pomaga pracować bardziej produktywnie i komfortowo zarówno w biurze tradycyjnym, jak i domowym.

Monitor FlexScan EV2485EV2485 jest siostrzanym modelem monitora FlexScan EV2480 (1920 x 1080). Ma te same funkcje poprawiające produktywność i komfort, ale jednocześnie oferuje rozdzielczość podwyższoną do 1920 x 1200. Dzięki temu użytkownik może wygodnie przeglądać strony internetowe, dokumenty, arkusze i aplikacje biznesowe na większym ekranie.

Wyświetlacz o przekątnej 24,1” zapewnia większą przestrzeń roboczą niż typowy laptop, a co za tym idzie pozwala wygodnie oglądać więcej treści bez konieczności przewijania lub ciągłego przełączania się między oknami. Parując 14-calowy laptop z monitorem EV2485, użytkownik może zwiększyć dostępną przestrzeń roboczą aż trzykrotnie.

FlexScan EV2485 wyposażono w złącze USB-C, które umożliwia wyświetlanie obrazu wideo, odtwarzanie dźwięku, przesyłanie sygnału USB oraz dostarczanie zasilania do podłączonych urządzeń. Dzięki temu osoby przenoszące się między stacjami roboczymi lub pracujące poza biurem mogą łatwiej i szybciej podłączyć laptopa. Monitor ma również złącza wejściowe HDMI i DisplayPort.
W nowoczesnych laptopach często brakuje złączy wejściowych, ponieważ producenci rezygnują z nich, by „odchudzić” swoje urządzenia i sprawić, by były bardziej przenośne. Wbudowany terminal UBS-C w modelu EV2485 daje dostęp do czterech portów USB-A, umożliwiających podłączenie urządzeń peryferyjnych takich jak mysz, klawiatura, kamerka internetowa lub pamięć zewnętrzna. Oprócz tego terminal USB-C dostarcza zasilanie o mocy do 70 W, co pozwala wygodnie ładować małe komputery stacjonarne i laptopy bez konieczności podłączania osobnego zasilacza.

Drukowanie dokumentów biurowych staje się coraz rzadsze, m.in. za sprawą zwiększonej popularności pracy w domu oraz zaostrzenia środków bezpieczeństwa. Tryb Paper Mode ogranicza ilość niebieskiego światła emitowanego przez monitor, zapobiegając w ten sposób zmęczeniu wzroku podczas lektury cyfrowych dokumentów. Używając jednocześnie funkcji Auto EcoView, emisję niebieskiego światła można zmniejszyć aż o 80%.

FlexScan EV2485 ma bezramkową konstrukcję, które doskonale wpasowuje się w minimalistyczne trendy. Oprócz standardowej czarnej obudowy dostępna jest także wersja biała, która świetnie wpisuje się w przestrzeń roboczą nowoczesnych biur, wnosząc do niej nieco świeżości i oddechu. Kable dostarczane są w kolorze odpowiadającym kolorowi obudowy.

Obudowa i stopka monitora wytwarzane są bez zastosowania farb ani szkodliwych środków chemicznych. W procesie produkcji EIZO wykorzystuje natomiast plastik pochodzący z recyklingu oraz odpowiedzialnie pozyskiwane materiały. Gotowe monitory wysyłane są w opakowaniach nadających się do ponownego przetworzenia, a EIZO umożliwia odpowiedzialną utylizację zużytych urządzeń.

Inne cechy

  • Funkcje zapobiegające zmęczeniu wzroku, w tym wyświetlanie obrazu bez migotania i możliwość ściemnienia ekranu do poziomu 1 cd/m2
  • Ergonomiczna stopka umożliwiająca regulację wysokości, nachylenia, obrotu i rotacji
  • 5-letnia gwarancja producenta i 6-miesięczna gwarancja braku świecących pikseli.

Więcej informacji o monitorach EIZO

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.