EIZO wprowadza swój pierwszy ultrapanoramiczny monitor z wbudowaną kamerą internetową i mikrofonem dla profesjonalistów biznesowych – FlexScan EV3450XC

Opublikowano 12 czerwca 2024

EIZO zaprezentowało nowy model ultrapanoramicznego (rozdzielczość UWQHD 3440 x 1440), zakrzywionego monitora o przekątnej 34”- FlexScan EV3450XC. Jest to pierwszy model biurowy tej marki z wbudowaną kamerą internetową i mikrofonem. Złącze USB-C z wbudowaną kartą sieciową LAN ułatwia połączenie z istniejącą infrastrukturą, sprawiając że model ten idealnie sprawdzi się w zastosowaniach biznesowych.

Wbudowana kamerka, mikrofon i głośniki

Wiele firm wdraża hybrydowe modele pracy, łączące pracę w biurze i zdalną, co wiąże się z wieloma wyzwaniami. Wbudowana kamera, mikrofon i głośniki ułatwiają komunikację i realizację zadań biznesowych, umożliwiając interakcje twarzą w twarz w wirtualnej przestrzeni.

Zintegrowana kamera internetowa o rozdzielczości 5 MP (to ponad dwukrotnie większa rozdzielczość niż Full HD), zapewnia wysoką jakość obrazu w naturalnych kolorach. Obsługuje również funkcję Windows Hello, pozwalając użytkownikom odblokować komputer z wykorzystaniem funkcji rozpoznawania twarzy, co przyspiesza i upraszcza dostęp do komputera z zachowaniem bezpieczeństwa.

Wbudowany mikrofon monitora posiada funkcję redukcji szumów, która wykrywa głosy ludzkie i redukuje niepożądane dźwięki tła. Posiada również funkcję eliminacji echa, która identyfikuje i usuwa dźwięki pochodzące z wewnętrznych głośników monitora, aby zapobiec sprzężeniom zwrotnym. To zapewnia czysty dźwięk podczas spotkań internetowych.

Zintegrowanie głośników stereo w ramce monitora często skutkuje masywnym wyglądem zewnętrznym. Jednak EIZO opracowało innowacyjne rozwiązanie, aby zintegrować 4-watowe głośniki w obudowie, zachowując jednocześnie smukłą ramkę i nieinwazyjny design. Głośniki zapewniają wyraźny dźwięk zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i podczas spotkań w salach konferencyjnych.

Ultrapanoramiczny, zakrzywiony ekran

34,1-calowy ultrapanoramiczny monitor ma wysoką rozdzielczość 3440 x 1440 (UWQHD) i proporcje 21:9, zapewniając 2,4 razy większą przestrzeni niż monitory Full HD. To pozwala użytkownikom na swobodne rozmieszczanie okien wielu aplikacji na przestronnym ekranie i równoczesne korzystanie z różnych źródeł informacji. Delikatnie zakrzywiony design EV3450XC przybliża odległe krawędzie ekranu, poprawiając widoczność, skupienie i immersję podczas pracy z bliska.

Wszechstronny interfejs USB-C

Współczesne laptopy są projektowane z myślą o mobilności, oszczędności czynione są często kosztem złączy, co stwarza konieczność korzystania z licznych adapterów i rozgałęziaczy. Po podłączeniu za pomocą USB-C EV3450XC działa jako stacja dokująca, co pozwala na wyświetlanie wideo, odtwarzanie dźwięku, przesyłanie sygnału USB a jednocześnie zasilanie podłączonych urządzeń, takich jak laptopy 94W mocy, co upraszcza podłączanie podczas pracy zdalnej czy w biurach typu hot-desk.

Monitor posiada dedykowany wbudowany port LAN, zapewniający stabilne połączenie przewodowe z siecią podczas podłączania laptopa przez USB-C. Jest to przydatne podczas prowadzenia rozmów konferencyjnych lub przesyłania dużych paczek danych.

Z myślą o przyszłości

Przyczynianie się do bardziej zrównoważonej przyszłości pozostaje ważnym celem zarówno dla firm, jak i konsumentów, którzy oczekują od producentów inicjatyw przyjaznych dla środowiska. EV3450XC jest certyfikowany przez EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool) z najwyższym rankingiem Gold, co świadczy o wysokiej świadomości ekologicznej. Przejawia się to w wielu wymiarach, takich jak wykorzystanie materiałów do produkcji monitora  80% z recyklingu, zmniejszone zużycie energii, użycie kartonu pochodzącego z recyklingu w opakowaniach oraz zarządzanie cyklem życia produktu. Te działania są dodatkiem do inicjatyw EIZO stanowiących długoterminową strategię firmy, takich jak wykorzystanie energii odnawialnej i zarządzanie łańcuchem dostaw. Monitor uzyskał również nową klasyfikację EPEAT Climate+ za zgodność z normami dotyczącymi zmian klimatycznych i produktami spełniającymi kryteria redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG). Dodatkowo spełnia globalne standardy zrównoważonego rozwoju, w tym TCO Certified Generation 9 i ENERGY STAR.

Dodatkowe funkcje:

  • Wejścia sygnałowe: DisplayPort, HDMI® i USB-C
  • Dwa porty USB A i jeden port USB-C downstream do podłączania urządzeń peryferyjnych
  • Funkcje ochrony oczu, w tym powłoka antyodblaskowa, zmniejszone migotanie obrazu i Tryb Paper z ograniczoną emisją niebieskiego światła
  • Automatyczna regulacja jasności za pomocą funkcji Auto EcoView i EcoView Optimizer 2 dostosowująca parametry ekranu do aktualnych warunków oświetleniowych, równocześnie prowadząca do oszczędności energii
  • Wszechstronna podstawa z regulacją wysokości, kąta nachylenia i obrotu
  • Pięcioletnia gwarancja i sześciomiesięczna gwarancja na brak świecących pikseli

Więcej informacji na temat monitorów EIZO

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.