EIZO i Milestone oferują wtyczkę do zarządzania dekoderami i monitorami IP w oprogramowaniu XProtect

Opublikowano 12 stycznia 2021

EIZO ogłosiło, że w ramach współpracy z firmą Milestone powstała wtyczka umożliwiająca zintegrowanie monitorów i dekoderów EIZO DuraVision z oprogramowaniem do zarządzania wideo (VMS) Milestone XProtect®.

Rozwiązania IP od EIZO – 27-calowy monitor DuraVision FDF2711W-IP w rozdzielczości 1920 x 1080 oraz zewnętrzny dekoder DuraVision DX0211-IP – oferują możliwość podłączenia wielu kamer IP, wydajną technologię dekodującą, spersonalizowane układy ekranu i inne funkcje pozwalające dopasować wyświetlanie obrazu do wymagań danego środowiska. Nie wymagają połączenia z komputerem ani żadnym dodatkowym sprzętem, co istotnie zmniejsza ryzyko awarii i poprawia bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjnymi konfiguracjami. Z kolei Milestone XProtect to oprogramowanie do zarządzania wideo łączące wiele technologii monitoringu wizyjnego w jeden spójny system. Producenci EIZO i Milestone wspólnie stworzyli wtyczkę, która umożliwia zdalne zarządzanie siecią monitoringu z poziomu jednej aplikacji.

Użytkownicy mogą monitorować i kontrolować rozwiązania IP od EIZO bezpośrednio w oprogramowaniu Milestone XProtect – np. rejestrować kamery, sprawdzać status urządzeń, dopasowywać układy obrazu i zmieniać opcje wyświetlania. Upraszcza to proces instalacji i codzienną obsługę. Korzystając z oprogramowania Milestone XProtect, wystarczy przeciągnąć i upuścić w wybranym miejscu obraz wideo z dowolnej zarejestrowanej kamery, a układ na docelowym monitorze zmieni się – nawet jeśli urządzenie znajduje się w odległej lokalizacji. Dzięki Milestone XProtect można również z łatwością konfigurować ustawienia i opcje wyświetlania bez konieczności osobnego otwierania interfejsu monitora.

„EIZO od wielu lat jest cenionym partnerem technologicznym Milestone w zakresie monitorów IP zintegrowanych z XProtect. Bardzo cieszy nas powstanie nowej wtyczki – stworzenie ściany wizyjnej z rozwiązaniami Milestone XProtect® Express+ i Milestone XProtect® Professional+ nigdy nie było tak proste. Wtyczka pozwala użytkownikom kontrolować obrazy wyświetlane na monitorach EIZO lub na ścianie wizyjnej, oferując funkcje zbliżone do rozwiązania XProtect® Smart Wall. Dzięki kompatybilności z wszystkimi produktami XProtect będzie to konkurencyjna propozycja dla naszych integratorów systemu”.

– Roy Band, kierownik ds. społeczności w Milestone Systems

Rozwiązania IP od EIZO współpracują również z unikalnymi funkcjami Milestone XProtect, takimi jak monitorowanie zdarzeń czy powiadomienia. Gdy nastąpi określone zdarzenie (np. kamera wykryje ruch), monitor lub dekoder otrzymuje polecenie z oprogramowania VMS i reaguje na nie w zdefiniowany sposób (np. automatycznie zmienia układ ekranu). Dzięki temu operatorzy mogą skupić swoją uwagę tam, gdzie jest w danej chwili potrzebna.

 

Dostępność

Wtyczka EIZO do oprogramowania Milestone XProtect jest już dostępna na stronie EIZO oraz Milestone Marketplace.

Pobierz wtyczkę

https://www.eizoglobal.com/support/db/products/software/search?k=EIZO+Video+Wall+Plugin+for+Milestone+XProtect

Milestone Marketplace https://www.milestonesys.com/marketplace/eizo/

O firmie Milestone Systems

Milestone Systems jest czołowym dostawcą oprogramowania do zarządzania wideo. Oferuje niezawodne, skalowalne rozwiązania, które sprawdziły się już w ponad 500 tys. instalacji na całym świecie. Firma Milestone, założona w 1998 roku, jest autonomiczną spółką grupy Canon. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.milestonesys.com.

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.