Dezynfekowalne klawiatury, myszki i folie Man and Machine w ofercie Alstor

Opublikowano 31 stycznia 2022

Alstor rozpoczął współpracę z amerykańskim producentem peryferiów specjalnego przeznaczenia – Man and Machine. Do oferty medycznej dystrybutora dołączyły zmywalne / dezynfekowalne myszy, klawiatury i folie ochronne, które spełniają wymogi podwyższonego reżimu sanitarnego, nadają się do wykorzystania wszędzie tam, gdzie istotne jest zachowanie higieny, ale również w warunkach wysokiego zapylenia.

Firma Man and Machine działa na rynku od 1982 roku. Producent stosuje zaawansowane technologie, by tworzyć praktyczne w użyciu produkty najwyższej jakości. Wszystkie produkty Man & Machine można myć wodą z mydłem, a większość z nich również środkami powierzchniowo-czynnymi stosowanymi w szpitalach. Każdy produkt można wytrzeć, spryskać, spłukać, a nawet zanurzyć, aby porządnie go wyczyścić. Ponadto niektóre modele są odporne na sterylizację i działanie odparowanego nadtlenku wodoru. Produkty Man & Machine mają płaską powierzchnię, dzięki której drobnoustroje nie mają się gdzie gromadzić, ale jednocześnie ich klawisze oferują wyraźny feedback podczas pisania. Projektując swoje rozwiązania, Man and Machine wychodzi z założenia, że będą czyszczone tak samo, jak inne często dotykane powierzchnie w środowiskach szpitalnych.

Choć produkty Man & Machine nie są wyrobami medycznymi, wiele z nich pomyślnie przeszło test kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) zgodnie z surowymi wymogami normy EN 60601-1-2: 2015, znanej również jak edycja 4.

Klawiatury Really Cool i myszki Mighty Mouse oraz Petit Mouse – to w pełni wodoszczelne produkty stworzone z myślą o zastosowaniu w środowiskach specjalistycznych. Doskonale sprawdzą się w miejscach o surowych wymogach higienicznych. Łatwo je dezynfekować dzięki silikonowej powłoce,
a dodatkowo są bardzo wytrzymałe – producent oferuje aż 5-letnią gwarancję na te produkty.

Cikawym rozwiązaniem są specjalne silikonowe nakładki stosowane na klawiaturach niskoprofilowych. Można je zdjąć i umyć pod bieżącą wodą, a nawet wysterylizować
w autoklawie czy sterylizatorze termicznym. Nakładki te można dokupić i korzystać, w czasie gdy oryginalne folie podlegają sterylizacji.

Produkty są już dostępne w ofercie Alstor.

Więcej informacji o produktach Man and Machine znaleźć można na stronie: https://alstor.pl/produkty/wodoodporne-klawiatury-myszki-i-folie-ochronne/

 

Dezynfekowalne klawiatury, myszki i folie Man and Machine w ofercie Alstor

Inne wydarzenia i informacje

Kontakt ze specjalistą

Katarzyna Wakulska

Dyrektor Działu Medycznego

Medycyna

+48 609 206 163
Sławomir Dźwigała

Specjalista ds. kluczowych klientów (produkty i systemy medyczne)

Medycyna

+48 506 049 336
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.