Datacolor wprowadza SpyderCheckr Photo, kieszonkowy wzornik barw z matowymi polami kolorów

Opublikowano 21 września 2022

Popularna rodzina produktów SpyderCheckr przeznaczonych do korekcji kolorystycznej aparatów fotograficznych powiększyła się o nowy model. Spyder Checkr Photo to kieszonkowy wzornik barw z ultramatowymi polami kolorów. Korzystając z niego w parze z dołączonym oprogramowaniem, można zmierzyć odcienie, nasycenie i luminancję na podstawie zdjęcia referencyjnego, a następnie udostępnić dane korekcji barwnej w postaci predefiniowanego trybu HSL, np. w programie Adobe Lightroom Classic. Dzięki temu zniwelowane zostaną rozbieżności parametrów barwnych między różnymi obiektywami, aparatami i czujnikami obrazu, co zapewni spójne kolory na wszystkich zdjęciach z jednej sesji fotograficznej zanim jeszcze przyjdzie pora na postprodukcję.

Spyder Checkr Photo doskonale sprawdza się tam, gdzie zawodzą aparaty i konwertery RAW. Automatyczne systemy często nie radzą sobie z bardziej wymagającymi obrazami, np. konkretnymi kolorami będącymi znakiem rozpoznawczym marki, scenami monochromatycznymi, odcieniami pastelowymi czy niuansami skóry na portretach. Zaletą wzornika barwnego Spyder Checkr Photo i dołączonego do niego oprogramowania jest to, że po przeprowadzeniu analizy poszczególne kolory są korygowane wyłącznie, jeśli odbiegają od oryginalnych odcieni – w przeciwnym razie pozostają bez zmian.

Matowe pola kolorów cechują się wyjątkowo niskim współczynnikiem odbicia światła bez względu na to, pod jakim kątem się na nie patrzy. To niezwykle istotne, ponieważ matowe wykończenie pól kolorów zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów. Często nie zwraca się uwagi na to, że na wzornik barwny wykorzystywany podczas sesji zdjęciowej lub w produkcji wideo pada światło (np. z flesza). To z kolei wymusza przeprowadzenie dodatkowej korekcji barwnej już na etapie postprodukcji.

Spyder Checkr Photo oferuje aż 62 pola barwne na czterech wymiennych planszach do wszystkich typów fotografii. Zawiera bogaty wachlarz odcieni skóry do portretów, duże pola kolorów do łatwego dopasowywania balansu bieli i szarości oraz 24-stopniową skalę szarości do osiągnięcia idealnej ekspozycji i błyskawicznego sprawdzenia rozpiętości tonalnej. Niewielkie rozmiary oraz wytrzymała, odporna kasetka sprawiają, że Spyder Checkr Photo można wsunąć do torby z aparatem lub kieszeni i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.

Datacolor dba o każdy szczegół, dlatego do produkcji wzorników barwnych wykorzystuje papier klasy premium zgodny ze standardami ISO 9706 oraz najwyższej jakości tusze, które cechują się doskonałą odpornością na blaknięcie.

„Fotografowie od dawna prosili o wzorniki z matowymi polami kolorów, które ograniczyłyby odbijanie się światła i zwiększyły dokładność korekcji barwnej. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, stworzyliśmy nowy ultramatowy wzornik Spyder Checkr Photo zapewniający precyzję pomiarów bez względu na warunki oświetleniowe” – mówi Casey Krugman, Product Manager ds. produktów konsumenckich w Datacolor.

Spyder Checkr Photo jest już dostępny w sprzedaży.

Inne wydarzenia i informacje

Kontakt ze specjalistą

Monika Brzezińska

Specjalista ds. sprzedaży produktów EIZO i Wacom

Obrazowanie specjalistyczne

+48 609 809 776
Emil Walczyk

Specjalista ds. sprzedaży produktów EIZO i Wacom

Obrazowanie specjalistyczne

+48 691 401 943
© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.