Condor GR4-RTX3000 – nowa karta grafiki 3U VPX od EIZO Rugged

Opublikowano 26 sierpnia 2021

EIZO wprowadza na rynek nową kartę 3U VPX do wymagających zastosowań, takich jak przechwytywanie wideo czy obliczenia GPGPU. Karta ma cztery wejścia 3G-SDI i wyjścia zaprojektowane z myślą o systemach superkomputerów (HPEC) wykorzystywanych m.in. w środowiskach wywiadowczych (ISR).

EIZO Rugged Solutions Inc., światowy lider w dziedzinie rozwiązań wideo typu rugged wprowadził do oferty kartę graficzną o symbolu Condor GR4-RTX3000. Jest to wzmocniona karta 3U VPX przeznaczona do przechwytywania wideo i przetwarzania GPGPU wykorzystująca technologię MXM, zbudowana w oparciu o architekturę NVIDIA® Turing™ i platformę NVIDIA RTX™.

Condor GR4-RTX3000 ma cztery wejścia 3G-SDI, cztery wyjścia 3G-SDI i jedno wyjście DisplayPort (4K UHD). Rozwiązanie zbudowane jest w oparciu o procesor NVIDIA RTX 3000 (TU106) z 1920 rdzeniami CUDA® do równoległego przetwarzania, 240 rdzeniami Tensor i 30 rdzeniami RT.

Dzięki połączeniu wysokiej wydajności obliczeń GPGPU, inferencji AI (sztucznej inteligencji), uczenia głębokiego, sprzętowej obsługi kodowania i dekodowania H.265/ H.264 doskonale nadaje się do zastosowań w dziedzinach takich jak systemy komputerowe z systemami przetwarzania GPGPU z niskim opóźnieniem.

W przypadku integracji w systemie HPEC (High Performance Embedded Computing karta umożliwia przechwytywanie danych wideo i innych metadanych z maksymalnie czterech czujników i wykorzystanie w takich zastosowaniach jak poprawa i analiza obrazu, łączenie obrazów wideo (video stitching), wykrywanie zdalne (remote sensing), wykrywanie i śledzenie celu oraz innych wymagających intensywnego przetwarzania danych zadań, wszystko to z ekstremalnie niskim opóźnieniem.

Condor GR4-RTX3000 ma 6 GB pamięci GDDR6 i procesor NVIDIA GPUDirect™ RDMA umożliwiający strumieniowanie obrazu w czasie rzeczywistym, oferuje do 5.3 TFLOPS (operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę) z obsługą CUDA™ i OpenCL™. Condor GR4-RTX3000 ma o 50% większą wydajność od wcześniejszej generacji i oferuje wiele trybów precyzji, takich jak FP64, FP32, FP16, INT8, INT4 czy INT1.

Karta obsługuje również wprowadzanie i ekstrakcję metadanych SDI VANC KLV, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań wymagających przechwytywania/wyświetlania wideo z niskim opóźnieniem, takich jak systemy bezzałogowe (UAV), Signal Intelligence (SIGINT), Electronic Warfare (EW), środowiska wywiadowcze, nadzór wideo czy rozpoznanie (ISR).

Produkt zaprojektowano z myślą o wymagających środowiskach i przetestowano pod kątem zgodności ze standardem MIL-STD-810. Karta dostępna jest w wersji z chłodzeniem kondukcyjnym na poziomie 4 z energooszczędną technologią radiatora i tylnymi wejściami/wyjściami.

Więcej informacji na temat produktów EIZO Rugged

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.