EIZO Raptor SQ2826 – nowy monitor 2K x 2K do kontroli ruchu lotniczego

Opublikowano 16 lutego 2023

EIZO prezentuje pierwszy monitor ATC 2K x 2K spełniający wymogi standardu montażowego VESA 100 x 100

EIZO wprowadziło do sprzedaży lekki, 28-calowy monitor Raptor SQ2826 w rozdzielczości 2K x 2K (2048 x 2048). Podobnie jak jego poprzednik, model SQ2825, jest on przeznaczony do kontroli ruchu lotniczego.

Raptor SQ2826 to pierwszy monitor ATC 2K x 2K na rynku, który dzięki wadze zaledwie 9,2 kg (ok. 37% mniej niż jego poprzednik) spełnia wymogi standardu montażowego VESA 100 x 100 mm. Oznacza to, że można zamocować go na ramionach i wysięgnikach VESA bez adapterów ani dodatkowych uchwytów. Należy do 6. generacji monitorów ATC 2K x 2K od EIZO i ma najcieńszą ramkę spośród nich – tylko 15 mm, a więc ponad połowę mniej niż starszy model SQ2825.

Raptor SQ2826 wyposażono w nowe, inteligentne technologie EIZO ułatwiające jego instalację i obsługę. To jedyny monitor na rynku służący do kontroli ruchu lotniczego, który przechwytuje obraz w trybie „at-the-glass”. Korzystając z wyjściowego złącza wideo, monitor przesyła wyświetlany obraz (w tym menu OSD) do drugiego monitora obsługującego sygnał 2K x 2K. Może również przekazywać sygnał wyjściowy do urządzenia Re/Vue i systemu SafeGuard, co pozwala oglądać obraz na żywo w odległych lokalizacjach lub zapisywać dane na serwerze.

W środowiskach ATC liczy się każda sekunda, a kontrolerzy lotów muszą być świadomi wszelkich zakłóceń obrazu oglądanego na ekranie. Autorska funkcja EIZO o nazwie Last Frame Display wykrywa zakłócenia sygnału wideo i automatycznie wyświetla ostatnią dostępną klatkę przechwyconą z systemu wraz z komunikatem informującym o statusie. Dzięki temu kontroler lotów natychmiast dowiaduje się o zakłóceniach i może odpowiednio zareagować, np. inicjując protokół awaryjny lub przełączając się na system zapasowy.

Opcjonalna technologia EIZO SwitchLink pozwala na płynne przełączanie myszki i klawiatury bez udziału zewnętrznego przełącznika KVM. Do monitora można podłączyć maksymalnie sześć stacji roboczych i obsługiwać je jedną myszką i klawiaturą.

Podobnie jak jego poprzednicy model Raptor SQ2826 wyposażono w system bezpośredniego podświetlenia, który zapewnia bardziej równomierną jasność niż rozwiązania krawędziowe. Dzięki temu diody LED mogą działać efektywniej, co obniża ogólny pobór mocy i emisję ciepła. Z kolei wewnętrzny czujnik podświetlenia umożliwia w pełni zautomatyzowaną stabilizację jasności podczas całej eksploatacji monitora, kompensując różnice spowodowane wahaniami temperatury w otoczeniu i upływem czasu.

Inne cechy

  • Monitor przystosowany do nieprzerwanej pracy 24/7
  • Obudowa z lekkiego aluminium klasy przemysłowej
  • Różne warianty montażowe: na biurku, w standardzie VESA, we własnej obudowie, w panelu
  • Wbudowany zasilacz plus opcjonalny zasilacz zapasowy
  • Bezgłośna praca dzięki konstrukcji bez wentylatora
  • Opcjonalne szkło ochronne
  • Możliwość zdalnej zmiany ustawień przez sieć

Dostępność

Monitor Raptor SQ2826 jest już dostępny w sprzedaży.

 

© Alstor sp. z o.o. 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe, informacje, nazwy lub logo są własnością ich prawnych właścicieli.